fbpx

Londra’dan Mustafa Alan’ın İngiliz Kuaför Ödülleri için tasarladığı koleksiyon

Şık ve cazibeyi yansıtan stiller

2001 yılında Erdem Kıramer’de mesleğe başlayan Mustafa Alan, BEM JOLIE Etiler’de kariyerine devam etti. 2010 yılında Londra’da freelance kuaför olarak çalıştı. 2015 yılında Errol Douglas salonundan teklif aldı ve üç senedir Errol Douglas ve Salon Takımı ile işbirliği içinde Artistik Direktör olarak çalışıyor.

Mustafa Alan, İngiliz Kuaförleri Ödülleri için hazırladığı koleksiyonunu tasarlarken 70’lerin hippi tarzından, 80’lerin Vidal Sassoon akımından ve 90’ların tribal kültüründen ilham alıyor.

Moda fotoğrafçısı Alberto Tandoi’nın çektiği şekillendirmelerin öne çıktığı siyah beyaz fotoğraflardan oluşan koleksiyonda kontrast renklendirme, balyaj, print teknikleri görülüyor. Under cut ve geometri, dokulandırma teknikleri, androjen kimlik, çağdaş stiller, bağlantısız kesimler koleksiyonda öne çıkıyor. Artistik Direktörlüğünü Errol Douglas’ın yaptığı koleksiyon için Mustafa Alan, “Salon hayatı, sosyal olmanıza, etkileşime girmenize, açık fikirli olmanıza olanak tanıyor. Müşterimin iç görüleri koleksiyonum hakkında bana fikir verdi.” şeklinde konuştu.

Saç: Mustafa Alan

Fotoğraf: Alberto Tandoi

Makyaj: Cüneyt Özketen

Styling: Emel Bakici

Art Direktör: Errol Douglas

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz