fbpx

Kusurları Gizleyen ve Yüzü Aydınlatan 10 Makyaj Hilesi

Makyaj hilesi denince genelde kadınların gözleri parlar. Bu tüyolar, her kadının mutlaka öğrenmek isteyeceği türden bilgilerdir. Çünkü, bu minik hilelerin yüzlerinin bütünsel görünümünü nasıl olumlu etkileyebildiğinin bilincindedirler.

Makyaj uzmanlarından yüzünüzdeki belli kusurları örtmenize ve çok daha çarpıcı görünmenize yardımcı olacak tüyoları sizler için derledik.

Mutlaka Faydasını Göreceğiniz 10 Makyaj Hilesi

1- Farklı İhtiyaçlara Göre Farklı Fondöten Kullanımları
Fondöteninizi sürerken şeffaf bir kapatıcılık istiyorsanız parmaklarınızı kullanın. Ancak tam kapatıcılık istiyorsanız fondöten fırçası kullanın. Eşit, dengeli bir cilt tonuna sahipseniz, şeffaf bir kapatıcı fondöten tercih etmelisiniz. Şeffaf kapatıcı fondöten, minimum miktarda pigment veren transparan bir fondötendir. Sadece cildinizi aydınlatmaya yarar; cildinizdeki herhangi bir kusuru veya yara izini kapatmaz. Şeffaf fondötenler size doğal olarak parlayan bir cilt verir ve topak topak bir görünüm vermez. Cilt üzerinde kolayca kayan şeffaf fondötenler, normal ve kuru cilde sahip kadınlar için uygundur. Yüzdeki çizgilere yerleşmez, bu yüzden olgun ciltler üzerinde çok iyi sonuç verir.

Tam kapatıcı fondöten ise yüzdeki yara izlerini, sivilceleri ve koyu lekeleri kapatabilen yüksek pigmentli bir fondötendir. Makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Cildinizde kapanmasını istediğiniz koyu lekeler için idealdir. Ayrıca, pürüzlü cilde sahip olanlar için de son derece uygundur.

makyaj hileleri

2- Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Yok Etmek İçin

Göz çevrenize az miktarda astar sürmek kaz ayaklarını görünür olmaktan kurtararak kırışıklıkları önemli ölçüde azaltır.

3- Vakit Darlığında Önemli Noktalara Odaklanın

Uzun uzun makyaj yapmaya zamanınız olmadığında, sadece yüzünüzdeki doğru noktaları kapatarak hızlıca evden çıkabilirsiniz. Göz altlarınız, ağzınızın köşeleri ve burnunuzun etrafına bir fırça ile biraz kapatıcı sürmeniz yeterli!

4- Fondöteni Allıktan Sonra Uygulamayı Deneyin

Yüzünüzde çarpıcı bir aydınlık etki yaratmak istiyorsanız. bu iki ürünün uygulama sırasını tersine çevirmeyi deneyin. Yapmanız gereken tek şey önce allığı, ardından üzerine fondöteni sürmek. İçten doğal olarak parlıyormuşsunuz gibi bir görünüm elde edeceksiniz.

makyaj hileleri

5- Kapatıcıyı Göz Altlarına Konik Şekilde Uygulayın

En yaygın makyaj hatalarından biri göz altı torbalarını veya şişkinliği azaltmak için kapatıcıyı gözlerimizin altına yarım daire şeklinde uygulamaktır. En iyi sonucu elde etmek için kapatıcıyı gözlerin altına konik bir şekilde uygulayın, hatta burnunuzun bittiği yere kadar uzatın. Bu şekilde el ya da fırçayla harmanlaması kolaydır. Ek olarak, burnunuzun kenarlarını şekillendirmeye de yardımcı olur.

6- Yüzünüzdeki Şeftali Tüylerini Gözlemek İçin

Yüzünüzdeki şeftali tüylerinin görünmesini önlemek istiyorsanız, fondöteni daima aşağıya doğru hareketlerle uygulayın. Çoğumuzun yüzünde ince bir tüy tabakası vardır. Fondöteni yukarıya doğru bir hareketle uygulamak şeftali tüylerinin öne çıkmasını sağlar.

7- Işıltılı Allıklara Dikkat

Işıltılı bir allığı kusursuz bir şekilde uygulamayı başarmak çok güç bir iştir. Cildinizdeki gözenekler büyükse, sivilceleriniz ya da sorunlu bir cilt yapınız varsa ışıltılı allıkları tamamen devre dışı bırakmak en iyisidir.

8- Anında Göz Kaldırma Etkisi

Gözlerinize anında bir kaldırma etkisi vermek için, aydınlatıcıyı kaşlarınızın hemen üzerine uygulayın ve fırçayla yedirin. Bu hile, sadece kaşlarınızı daha da belirgin hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda yüzünüzün bütünsel görünümü üzerinde de çarpıcı bir etki yaratır.

9- Kaşları Kalemle Doldururken

Kaşlarınızı kalemle doldururken daima hafif dokunuşlarla uygulamaya dikkat edin. Bu şekilde kaşlarınız çok daha doğal görünür.

10- Eyeliner’a Alternatif

Eyeliner uygulamak zahmetli bir iştir ve bazen sadece bir göz kalemi sürüp geçiştiririz. Bazen de o kadar patlayan bir görünüm yerine, daha yumuşak bir dokunuş isteriz. İşte, böyle zamanlarda köşeli bir fırça yardımıyla üst kirpik çizginizde eyeliner yerine göz farı kullanın. Özellikle yaz akşamları için kesinlikle ideal ve doğal bir görünüm verir.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz