fbpx

Kulak Kepçesi Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kulak kepçesi estetiği, son dönemlerde hızla yaygınlaşan bir estetik türüdür. Kulak kepçeliği düzeltme, pek çok insan tarafından rağbet görmekte ve yaptırılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere estetik bir işlem olan kepçe kulak düzeltme ameliyatı, kulak kepçesinin şekli bozuk olan kişilere uygulanmaktadır. Kulak kepçesinde meydana gelen bu şekil bozukluğu kulak kepçesi estetiği yöntemiyle kolayca halledilmektedir.


Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Bu bozukluk işitme duyusunda herhangi bir probleme yol açmasa da insanlar bu görüntüden pek haz etmezler. Bundan dolayı bu sorundan mustarip kişiler kepçe kulak estetiği doktorlarına başvurup bu sorunu kısa bir süre içerisinde çözüyorlar. Kulak kepçesi estetiği, çok uzun sürmeyen ve hastanede yatış gerektirmeyen hafif bir işlemdir. Bu işlemde, doktorlar genellikle ameliyat izinin günlük hayatta belli olmaması için kulağın arkasından kesi yaparlar. Yapılan bu kesiden sonra kişinin kulak yapısına göre, bazı dikişler ve kıkırdak düzenlemeleri yapılır. Bu düzenlemelerden sonra kişinin kulağı kafaya daha çok yaklaşmış ve normal bir görüntü kazanmış olur. Ameliyat süresi değişkenlik göstermekle beraber genellikle bir veya iki saat içerisinde tamamlanır. Ameliyattan sonra hastalar hastanede yatmak ve tedavi görmek zorunda değillerdir.


Kulak Kepçesi Estetiği Sonrası

Kulak kepçesi estetiğinden sonra kullanıcılar rahatça günlük yaşamlarına adapte olabilirler. Yalnızca ameliyattan hemen sonra kullanıcının kulakları kafanın etrafına sarılan bir bandaj yardımıyla desteklenir. Bu bandajın 1 veya 2 gün takılı kalması yeterli olacaktır. Bu bir iki günden sonra hastalar yavaş yavaş rutinlerine dönebilirler. Bir komplikasyon çıkmaması adına kepçe kulak ameliyatı sonrasında kulağa darbe alınmaması, suyla fazla temas etmemesi ve o bölgeye dikkat edilmesi önemlidir. Yaklaşık bir hafta sonra hastalar günlük hayatlarına tamamen geri dönebilirler. Bu ameliyatın hastalarına sağladığı en büyük avantajlardan birisi de iyileşme süreci hızlı olduğundan çevredekiler estetik yaptığınızı fark edemeyecektir. Ayrıca ameliyatın başarı oranı çok yüksek olduğundan önceki kepçe kulak görüntüsünden bir eser kalmayacaktır. Ameliyat sonrasında hastalar, istedikleri gibi gözüken normal bir kulağa sahip olabilecekler ve büyük bir rahatlama yaşayacaklardır. Artık kulak kepçeliği düzeltme sandığınızdan çok daha kolay. Sizler de bir kliniğe başvurup 2 saat içinde başarılı bir işlem gerçekleştirebilir ve bir hafta içinde yaşantınıza dönebilirsiniz.

kulak kepçesi estetiği
Dreamstime

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz