Kuaförlerin 10 sorunu

Kuaförlerin 10 sorunu

Kuaförün hayatını her zaman pırıl pırıl akan bir nehir gibi sakin ve huzurlu değildir. Yaklaşın, çirkin ördek yavrusunun kuğu olma zamanı geldi. Şikayet ediyorsunuz diye burada kimse size suç bulmaz.

Kararsız müşteri

Hepiniz bir ara karşılaşmışsınızdır ve korkulu rüyanızdır. Bu müşteri şu çelişkili cümlesiyle diğerlerinden ayrılır: “Değişik bir şey istiyorum, ama kısalmasın ve boya olmasın.” Bu gibi kişilere bir kuaför salonunun kapısından içeri girerken yanıldıklarını ve daha çok bir sihirbaza ihtiyaçlarının olduğunu nasıl anlatmalı?

Gürültü

Hepiniz fasılalarla çalışarak kulakları rahatsız eden fön makinesinin gürültüsünü bilirsiniz. O kadar yoğundur ki ne iş arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz ne de müşterilerinizle sohbet edebilirsiniz…

Boya mı eller mi?

Gün boyu her türden boyayı kullana kullana ki bunlar çıkmayan lekeler bırakır. Ve bunun ceremesini elleriniz çeker.

Gecikme

Geç kalan müşteri! Söyleyecek bir şey yok, aksi taktirde kaba etiketi yeme riskini alırsınız.

Her yere giren saçlar!

Bütün gün yoğun çalıştınız, eve döndünüz, üstünüzü değiştiriyorsunuz… Ve bir baktınız giysilerinizin içine kadar giren şey nedir? Her tarafa dağılmış bir yığın saç! Üstelik kaşındırıyor!

Kelepir kuaför

Bütün arkadaşlarınız sizi resmi kuaförleri olarak görüyor. Dahası büyük bir avantajınız var: Ücret ödemiyorlar!

Kuru eller

“Bir şampuan yapalım…” Bu cümleyi her söyleyişiniz, yıkama setine gitmek şeklinde gerçekleşir. Yıkama seti demek şu demektir. Tekrar tekrar su demek kuru eller demektir. Sizin durumunuzda, çatlamış hatta kavrulmuş ellerden bile bahsedilebilir.

Sırt ağrısı

Her zaman ayakta durduğunuz için ağrıyan sırtınız… Bir tek bununla kalsa…  Fön çekmek için havada duran dirsekler, yıkama setine dayanan dizler, makas tutmaktan uyuşmuş parmaklar, sabit duruş pozisyonları, garip şekil almalar, üst üste tekrarlanan hareketler…

Kesikler

Geçenlerde Anthony Galifot’nun Biblond’daki makalesinde yazdığı gibi: “Makasın, baş parmakla işaret parmağı arasında küçük bir kesik açması çok sıradan gözükebilir ama hemen ardından eldivensiz perma işlemi yapmak, aman yarabbi nasıl da yakar!” Neden bahsettiğini biliyorsunuz…

Kokular

Röflenin ve her türden karışımın hazırlanması. Kuaför salonundaki kokuların misliğine ve keyfine hoş geldiniz. İşte madalyaya hak kazanan koku… Perma!