fbpx

Kuaför Salonları için 6 Yaratıcı Pazarlama Fikri

Salonunuz şıkır şıkır, ekibiniz donanımlı, logonuz, kartvizitleriniz, sosyal medya hesaplarınız ve web siteniz var; her şey tamam gibi görünüyor ama bunlar salonun cirosunu arttırmak için tek başına yeterli değil. Kuaför salonları için pazarlama devam eden bir süreçtir; bazen yeni insanları çekmek ve mevcut müşterilerin ilgisini canlı tutmak için yaratıcı ve farklı olmanız gerekiyor. İşletmenizi tanıtacak fikirleriniz tükeniyorsa, aşağıdaki pazarlama fikirlerinden bazılarını uygulayabilirsiniz.

Sosyal medya çalışmalarınızı artırın

Çalışmalarınızın fotoğraflarını salonunuzun Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest sayfalarında yayınlayın. Sosyal medya kanallarınız aracılığıyla uzman tavsiyeleri, yarışmalar, etkinlikler ve indirimler sağlayın.

Salonda bir selfie istasyonu kurun

Bunun için fonda bej ya da beyaz bir duvar kullanın. Salon logonuz, sosyal hesaplarınız ve / veya hashtag’inizin göründüğü ve tekrar tekrar kullanabileceğiniz bir arka plan da sipariş edebilirsiniz. Selfie istasyonunuz, salonun çıkışında yer alan eğlenceli bir durak haline getirin. Müşterilerinizden anlık görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşıp salonunuzu etiketlemelerini rica edin. Tüm dünyada kuaför salonları bu yöntemle çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşıyor.

Online yorumları besleyin

Potansiyel müşteriler, artık yeni bir ürün veya hizmeti denemeden önce mutlaka o ürün ya da hizmetle ilgili online yorumlara göz atıyor. Salon müşterileri de pek farklı değil. Devamlı müşterilerinizden sizin adınıza web sitenizde ve/ya da kendi sosyal medya hesaplarında aldıkları hizmet veya ürünle ilgili olarak sizi etiketleyerek yorum yapmalarını rica edin.

Trendy olun

Salonunuzda ve hizmetlerinizde küçük değişiklikler, ufak iyileştirmeler yapmak, salonu güncel tutmak için çaba gösterin. Müşteriler fark yaratan, son moda ve trendleri takip eden, ikramda diğerleri arasından sıyrılan, çevre bilincini vurgulayan işletmelerle daha çok bağ kuruyor. Sizin trendy olmanız onların da kendilerini böyle hissetmesini sağlayacaktır. Potansiyel müşteriler de kendilerini daha özel ve ayrıcalıklı hissetmek için sizi tercih edecektir.


Kendi trendinizi yaratın

Bir müşteriye yepyenini bir görünüm verin ve bunu “yeni trend” olarak öne çıkarın. Trendinizi bir isim verin ve bu isimle hashtag (#kızılpatlamalar #bakırduşler #fantastikbob vb.) Trendinizi sık sık sosyal medyada paylaşın, web sitenizde yayınlayın.

Kısa “Nasıl Yapılır?” videoları hazırlayın

Müşterilerinizin evde saçlarını kendi başlarına şekillendirmelerine yardımcı olacak bir “nasıl yapılır?” videosu oluşturun. Bu içeriği hem YouTube hem de farklı sosyal medya kanallarınızda paylaşın.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz