Kuaför Gönüllüleri – 2

Estetica Dergisinden Özetler: Kuaför Gönüllüleri – 2

Geçen sayımızda ele aldığımız Kuaför Gönüllüleri yazımızda kuaförlüğe hizmet eden önemli kuruluşlardan AIPP ve ICM’ı ele almıştık. Bu sayımızda ise OMC ve HCF’ye yer vererek dünya çapında kuaförlüğe gönüllü olarak hizmet veren dört büyük topluluğu sizlerle paylaşmış oluyoruz.

Sektörel gelişime katkıda bulunan, sektöre yeni bakış açıları ile farklı boyutlar katan kuruluşlar var oldukça kuaförlük sektörü her zaman değer kazanmaya devam edecektir. İşte OMC ve HCF’in varoluş serüvenleri ve misyonları:

Organisation Coiffure Mondial (OMC)

OMC 1946 yılında; tüm dünyadaki kuaförleri bir araya getirmek, sektörel yeterlilikleri arttırmak, tüm sektörde tanınmak ve kuaförlük adına yüksek standartlarda bir imaj yaratmak için kuruldu.

1946 yılından bu yana gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde OMC, 50 ülke ve 2 milyonun üzerinde üyesiyle, dünyanın en büyük saç ve güzellik organizasyonlarını gerçekleştirerek kuaförlüğü taçlandırıyor.

OMC’nin üyelerine sağladığı faydaları ve fırsatları şöyle sıralayabiliriz; üyeler OMC’nin düzenlediği saç tasarım ve güzellik şampiyonalarına katılabilirler: OMC Hairworld, OMC World Europe, Asia ve America kupalarının yanı sıra OMC Yılın En İyi Fotoğraf Ödülü adlı yarışmaya da katılma hakkına sahip olurlar. OMC Prestij Kulübü Kış/Bahar/Yaz koleksiyonlarını takip edebilir ve yüksek standartlardaki OMC Kuaförlük Okulları’na ve Akademileri’ne bilgi birikimi sağlamak için başvurabilirler.

OMC’ye üye olmak, asla bitmeyen bir tutkuyla mesleğe paylaşım sağlayan, salonlarını sürekli zirveye taşıma çabası içerisinde yarışan, dünya çapında kuaförlük ve güzellik ailesinin bir parçası olma ayrıcalığıdır.

OMC’ye kuaför odaları, kuaför ve berberler federasyonları ülke olarak katılım sağlayabiliyor. Dünyanın farklı bölgelerinden meslek odalarının üye olduğu bu önemli kuruluşa ülkemizdeki meslek odaları ve üst kuruluşları ne yazık ki üye değiller. Bu konuda zaman zaman girişimler ve taahhütler olmasına rağmen maalesef sonuç alınmamış ve üye olunmamıştır.

Haute Coiffure Française (HCF)

Haute Coiffure Française 1945’te Paris’in seçkin kuaförleri tarafından ve Fernand Aubry’ın vizyoner fikirleri doğrultusunda kuruldu. René Rambaud, Albert Pourrière, Marc Ruyer, Louis Gervais ve unutmadan ünlü kuaför Guillaume; Haute Coiffure Française topluluğunun ilk kurucu üyeleridir. Topluluğu oluşturan bu önemli isimler; HCF adı altında kuaförlüğün yüceltilmesine ve hep bir adım öteye taşınmasına çalışmışlardır.

Bilindiği üzere Paris her zaman dünya modasının başkenti sayılmıştır. Saç tasarımı ise modanın büyük bir parçasıdır. HCF, Fransa modasını takip ederken, zarif ve sofistike saç şekillendirmeleri ile adeta moda dünyasında bir amblem oluşturma rolü üstlenmiştir. Dünya’nın yaklaşık 40 ülkesinden ortalama bin salon HCF üyesidir.

HCF ve L'Oréal Professionnel ortaklığı, onların yıllık koleksiyonları, dünya modasında önemli bir rol oynuyor. HCF ve L'Oréal Professionnel birlikteliği sayesinde dünya çapında eğitimler veriliyor ve koleksiyonlar yayınlanıyor. HCF yaratıcı ekibi yeni koleksiyonlar oluşturmak ve üye salonları Paris Show hakkında bilgilendirmek için sürekli seyahatler düzenliyor.

HCF son trendleri üyelerine tanıtıyor olmanın dışında her sezon farklı ayrıcalıklarda sunar. Kişiselleştirilmiş eğitimler, atölyeler, özel kurslar bunlardan bir kaçıdır. Ayrıca müşterilerine, Carrousel de Louvre en iyi gösteri videosu, basın kiti ve posterleri, HCF Dergisi gibi pazarlama ve iletişim araçları da temin eder.

HCF; sanatsal bilgileri ve yüksek düzeyde sürekli eğitimi, kaliteli hizmet ile tamamlamaktadır. Refah ve samimiyet içerisinde mutlu profesyonellik vaat eder. Kişiselleştirilmiş hizmet ve her müşterinin ihtiyaçlarına odaklanmak misyonlarından biridir.

Kuaför Gönüllüleri – 1 yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

hairist.com.tr’nin

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975