fbpx

Yeni Trend: Kıvırcık Saç Renk Patlamaları

Bu yazı kasıp kavuracak olan en yeni saç trendi, kıvırcık saç aydınlatmaları. Renk dokunuşları, bukleli saçlara boyut kazandırmak ve koyu saçları yaz boyunca aydınlatmak için harika bir yol. Kıvırcık saç balyajı olarak da nitelendirilen bu yeni trend buklelerde hafif patlamalar yaratmaya odaklanıyor. Müşterinin talebine göre çok tonlu ya da kontrastlı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bu saç tipi çok dokulu bir saç olduğundan dolayı rengi göstermek, daha cesur tonların kullanımını gerektirebilir. Bukle tipini bildikleri ve kıvırcık saçı tanıdıkları sürece bukleleri ortaya çıkaracak renk dokunuşları yapmak kuaförler için de keyifli bir deneyim.

Farklı renk patlamaları saça boyut kazandırarak çok daha etkili bir görünüm ortaya koyuyor ve buklelerin farklı dokularını gösteriyor.

Bukleler daha az ve gevşekse daha yoğun, aşırı kıvrımlı buklelerde ise daha hafif aydınlatmalar tercih edilmeli. Ne yazık ki bukle tipine dikkat etmediğiniz ve geleneksel röfle ve balyaja yöneldiğiniz takdirde  makarnaya benzeyen ve hoş olmayan görünümlere neden olabilirsiniz. 

Bukle ne kadar sıkıysa, o kadar kırılgan olur. Kıvırcık saçlar daha gözeneklidir, bu nedenle rengi çok kolay tutar. Çok güçlü ve çok hızlı çalışan bir renk açıcı ya da oksidan ile çalışırsanız, buklenin kıvrım yapısına ve şekline zarar verebilirsiniz.

Müşterinizin isteğine göre hafif ve fazla kontrast içermeyen bir aydınlatmaya gidebileceğiniz gibi,  karamel ve yoğun esmer tonları gibi sıcak tonlara da gidebilirsiniz. Bu durumda elle çalışmanız ideal. Saçta daha fazla kontrole ve yüksekliğe ihtiyaç duyduğunuzda folyoya başvurabilirsiniz.

Koyu bir bazınız olduğunda ya da doğal rengin bir kısmını içeride bıraktığınız zaman, renk patlamalarının daha açık görünmesini sağlarsınız.. Tüm saçı renklendirip koyudan eser bırakmazsanız, istediğiniz sonucu elde etmeniz güçleşir.

Bu yeni trendle birlikte bukleli saçların bu yaz çok daha eğlenceli ve çekici görüneceği kesin.

Bu yazı kasıp kavuracak olan en yeni saç trendi, kıvırcık saç aydınlatmaları. Renk dokunuşları, kıvırcık saça boyut kazandırmak ve koyu saçları yaz boyunca aydınlatmak için harika bir yol. Kıvırcık saç balyajı olarak da nitelendirilen bu yeni trend buklelerde hafif patlamalar yaratmaya odaklanıyor. Müşterinin talebine göre çok tonlu ya da kontrastlı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kıvırcık saç, çok dokulu bir saç tipi olduğu için rengi göstermek için daha cesur tonların kullanımını gerektirebilir. Bukle tipini bildiğiniz ve kıvırcık saçı tanıdıkları sürece bukleleri ortaya çıkaracak renk dokunuşları yapmak kuaförler için de keyifli bir deneyim.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz