Kıvırcık Saç Tipleri ve Uygun Çözümler

Kıvırcık saçların kesimi ve şekillendirmesi çok önemlidir. Özellikle de sahibinin saçını rahat kullanabilmesini sağlamak kuaförün işidir. Üç tip kıvırcık saç mevcuttur. Bu saç tiplerinin kesimi ve şekillendirmesinin nasıl yapılması gerektiğine ilişkin bazı öneriler:

3A

3A tipi kıvırcık saçlar, bukleleri oluşturan yay gibi kıvrımlara sahiptir. Bu saç tipi üç kıvırcık saç tipi arasında yönetilmesi en kolay olandır. Herhangi tipte bir bukleyi keserken bitişi saçı kuruttuktan sonra yapın. Nem kıvırcık saç için çok önemlidir, o yüzden aşırı şampuanlamadan kaçınılmalıdır. Sonrasında köpük ve spreyle şekil verebilirsiniz.

3B

3B tipi kıvırcık saçlar spiraller oluşturan mega volümlü yay lülelerdir. 3B tipi saçlar, doğru ürünle kullanıldığında daha az uğraş ister. Lüleleri aktif hale getirmek için saçı yıkadıktan sonra saç ıslakken kıvırcık saçlara özel yıkama sonrası krem uygulayın. Sprey ya da köpük yerine krem kullanmak lülelerin daha uzun ve biçimli düşmeleri için gereken ağırlığı sağlayacaktır. Difüzör yardımıyla saçı kurutun. 

3C

3C tipi kıvırcık saçlar daha sarmallı ve yay gibi kalem uzunluğunda spirallerden oluşur. 3C tipi saçlar aynı 3B tipi kıvırcık saçlar gibi şekillendirilmelidir. Islak saça ağır bir krem uygulayıp ona ağırlık kazandırabilirsiniz. Ancak, çoğunlukla 3C stili saçlarda rahat kullanım yaratmanın anahtarı saçı yüzden uzak tutacak bir şekillendirmeye gitmektir. Dağınık topuz ya da saç bandı kullanımı gibi…

Önerilenler

Benzer İçerikler