Kitty Cut Saç Kesimi 2024

Google’da %400’lere varan artışla aranan ve TikTok’ta trend olan Kitty Cut – Kedicik Saç Kesimi, ilhamını Wolf Cut- Kurt Saç kesiminden ve 70’lerden ilham alan tüylü saç kesimlerinden alıyor. 

Wolf Cut benzeri saç stilleri ultra dokulu bir görünüm elde etmek için genelde bir ustura ile kesilir. Kitty Cut – Kedicik Saç Kesimi yüz çerçeveleme, yuvarlak katmanlar ve köprücük kemiğine uzanan uzunluk ile daha parlak bir etkiye sahiptir. Aslında, daha pahalı görünüme sahip ve parlak, Wolf Cut – Kurt Saç Kesimi’nin daha şık versiyonu ve deyim yerindeyse kedigillerden kız kardeşidir.

Kuaför, saçın dokusuna ve uzunluğuna göre Kitty Cut kesiminin nasıl uyacağını önerebilir. Bu kesimde genellikle yüzü çerçeveleyen uzun katmanlar ve “kedi” gibi bir siluet oluşturmak için kakül bulunur. Omuz veya köprücük kemiği uzunluğunda kesimler harika görünürken daha uzun uzunluklarda da iyi görünüm elde edilebilir.

İlhamını hayvanlar aleminden alan kesim trendlerinin devamında ( Wolf Cut-Kurt Kesimi, Butterfly Cut – Kelebek Kesimi, Jellyfish Cut – Denizanası Kesimi) 2024 yılında Kitty Cut göze çarpıyor.

Kitty Cut ile saç hacim, hareket ve boyut kazanırken dokulu katmanlara sahip orta uzunlukta bir saç modeli ortaya çıkar. Katmanlar şık, konik bir görünüm yaratacak şekilde açılıdır. Yüzü çerçevelemek ve yüz özelliklerini vurgulamak için ön katmanlar uzun kesilir. 

Kitty Cut’ın temel özellikleri:

  • Orta uzunluk: Kitty Cut tipik olarak omuzlar ile köprücük kemiği arasına düşer.
  • Katmanlı doku: Saç modeli, saça boyut ve hareket katan, hoş ve dinamik bir görünüm yaratan ince, dokulu katmanları içerir.
  • Açılı katmanlar: Katmanlar tipik olarak açılı olup saçın uçlara doğru daralmasını sağlayarak şık ve parlak bir siluet oluşturur.
  • Yüzü çerçeveleyen katmanlar: Yüzü çerçevelemek ve yüz özelliklerini vurgulamak için ön katmanlar genellikle daha uzun kesilir.
  • Çok yönlülük: Kitty Cut, şık ve düzden, darmadağınık ve dalgalıya kadar çeşitli şekillerde şekillendirilebilir, bu da onu çeşitli saç tipleri ve durumlar için uygun hale getirir.

Genel olarak Kitty Cut, çok yönlülük ve bakım kolaylığı sunan şık ve modern bir saç modelidir. Şık ve zahmetsiz bir görünüm arayanlara hitap eden 2024 yılının en popüler saç trendlerinden biri olacağı öngörülüyor.

Diğer kesim tekniklerinden Shag Saç Kesimine de göz atabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler