Kısa saç kesim teknikleri

Kategori

Yaz mevsiminde salonlarda kısa saç stilleri sıklıkla talep ediliyor. Şık ve rahat kesim teknikleri ile müşterilerinizin beklentilerine cevap vermek için kontur, parmak arası ve tarak üstü kesim tekniklerine göz atabilirsiniz.

Kontur kesim tekniğe

Bu teknikte hem kesim hem de inceltme işlemi aynı anda yapılır. Saçın boyu kısaltılırken saç uçlarına hareket verilmiş olur. Böylelikle saçın ağırlığı hafifler, sert katlar yumuşar ve kat izleri kamufle olur.

Parmak arası kesim tekniği

Çok kısa saçlar hariç (parmakla tutulamayacak kadar kısa saçlar) bütün saçlarda parmak arası kesim tekniği kullanılır. Kısa saçlarda ise belirli bir noktadan başlanır. Saçta istenilen açı oluşturularak, başın yuvarlaklığı dikkate alınarak parmak arasına alınan saçlar muntazam bir şekilde kesilir.

Tarak üstü kesim tekniği  

Parmakla tutulamayacak kadar kısa saçlarda (daha çok ense ve yanlarda) bu teknik uygulanır. Saç tutamının altından tarak kullanılarak saçlar kaldırılır ve tarağın üzerindeki saçlar kesilir. Eğer düz kesilecekse makas tarağa paralel tutulur. İnceden kalına doğru gidilir. Aşağıdan yukarıya doğru düzenli bir uzunluk artışı olmalıdır. Parmakla kesilecek seviyeye gelene kadar işleme devam edilir.

Kaynak: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/09/05/348239/dosyalar/2013_02/26094403_sackesimyontemleri.pdf

Önerilenler

Benzer İçerikler