Kasım 2017 finalistlerinden Murat Kaya

Kategori

Hairist Yılın Kuaförü Yarışması 2018 için Kasım 2017 finalistleri ile konuştuk.

Aydın Yavuz Demirel Vip Kuaför’den Murat Kaya

Kasım 2017 finalistlerinden Murat Kaya

Geçen sene ve bu sene olmak üzere Yılın Kuaförü yarışmasında beni dereceye layık gördükleri için Hairist ekibine teşekkür ediyorum. Tabi ki böyle derececeler aldıkça daha da çok cesaretleniyorum! Meslek hayatımın 15’inci senesindeyim. İlk günkü gibi heyecan ve aşk duyarak bu mesleği ilerletmekteyim. Hayalimde hep saç tasarım konusunda iyi bir stilist olmak vardı. Bu yüzden farklı modeller, ilgi çekici renkler uygulamaktan hiç korkmadım. Bizim işimizde eğer en iyi olmak istiyorsanız cesareti elden bırakmamamız gerekiyor.

Saç tasarlayacağım zaman önceliklerim, göz önünde bulundurduklarım modelimin tarsi ve yüz hatları. Genelde bu şekilde yönleniyorum ve güzel sonuçlar elde edebiliyorum.

Bu modelimde kafamda saç modelini hazırlamıştım. Fakat öncelikle bir alt yapı lazım. İyi ürünlerden destek almam gerektiğini biliyorum. Öncelikle saçı nemlendirmeme yardımcı olacak Kérastase Bain Satin şampuanıyla yıkadım. Ardından , saçı esnek tutmaya yardımcı olan Kérastase Matérialiste  Spray kullanarak saça dolgunluk kattım. Ventoso fön makinesi ile düz fön çekerek saçı pürüzsüz hale getirdim. Sonrasında Kérastase Baume Double Je Wax kullanarak saçtaki örgüleri yaptım.

Kurdela ile bir saç tasarımı gerçekleştirmek hep vardı aklımda. Fakat kırmızı renkte kurdela kullanmamdaki en büyük etken Türk Bayrağımız! Bayrağımızın o anlamlı ve güzel renginden ilham alarak kullanmayı tercih ettim kırmızı kurdelaları…

Ayrıca bana eşlik eden ve harika bir iş çıkarmama yardımcı olan modelim Selin Gözen’e çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Önerilenler

Benzer İçerikler