fbpx

Kabarcık Örgü Nasıl Yapılır?

Örgüler, özellikle özel günlerde kadınların en çok tercih ettiği saç modelleri arasında geliyor. Juanmy Medialdea en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yer alan kabarcık örgü modelini adım adım anlatıyor. Kabarcık örgü modeli adım adım nasıl yapılır? İşte detaylar…

Adım 1: Saç boyunca ince dalgalar oluşturmak için 38 mm çapında bir saç maşası kullanarak saçı hazırlayın. Saçları fırçalayın, biraz parlaklık uygulayın ve çalışmaya başlamaya hazırsınız.

Adım 2: Öndeki saçları ayırın, taçtan bir bölüm alın ve bir saç tokası ile bir at kuyruğu ile bağlayın, kendi kendine bükün ve biraz deforme edin.

Adım 3: Bir öncekinin yaklaşık 6 cm altına başka bir saç bağı yerleştirin ve bir kabarcık oluşturmak için saçı açın.

Adım 4: Her iki taraftan 3 cm kalınlığında bölümler alın ve bunları merkezde bir araya getirin ve bir saç bağı kullanarak, 3. adımdan saç kravatına birleştirin.

Adım 5: Bir öncekinin 6 cm altındaki başka bir saç kravatını bağlayın, saçı bir baloncuk haline getirin, tekrar iki yan bölüm alın ve bir saç kravatına merkezde birleştirin.

Adım 6: Merkezi bölgedeki saçı bitirinceye kadar önceki adımları tekrarlayın.

Adım 7: Bir yan bölüm alın, bükün ve bir at kuyruğu iğnesi yardımıyla, orta bölümden sokun ve bir saç çatalıyla içeri sabitleyin. Diğer yan bölümle tekrarlayın.

Adım 8: İstenirse, görünümü bitirmek için bir başlık kullanın.

Saç: Juanmy Medialdea
Fotoğraf: Santo Palomo
MUA: Sergio Peña
Stilist: Juanmy Medialdea
Modelleme Ajansı: Nofuentes modelleri

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz