fbpx

Jüri üyeleri ne diyor? Gülizar Boyacı

Kategori

Gülizar Boyacı Hairist Ayın Kuaförü Yarışması için neler söylüyor? Kulak verin! 

Günümüzde hayatımızın her anında teknolojiyi kullanıyoruz. Yarışma çağa çok uyuyor, bu yüzden katılımın ilerleyen aylarda daha da artacağını düşünüyorum. Salonlarda yapılan saçların paylaşıyor ve sektörden insanların bu çalışmaları görüyor olması salonlarda verimliliği artıracaktır. Yarışma için paylaşılan fotoğraflar çok güzeldi. Fakat fotoğraf çekimlerine biraz daha dikkat edilmesi gerekiyor. Değerlendirme yaparken bazı fotoğraflar tek açıdan çok net anlaşılmadığı için seçmekte biraz zorlandık. Bir çok açıdan görmek isterdik. Kesim kategorisinde yarışacakların çalışmalarını farklı şekillendirmeler ile kolaj yaparak sunmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü bir kesim tek bir şekil ile kullanılmıyor. Katılımcıların her şeyi organize edip, çok iyi planlanması gerekiyor. Şekillendirme kategorisinde çok standart ve klasik modeller vardı.  Salonlarda çok farklı stiller tasarlanıyor. Biraz yaratıcılığı harekete geçirip, standardın dışına çıkılabilir. Yarışmacılar, günümüz trendlerini, yenilikleri, dünyada tasarlanan saçları takip ederek, gözlemleri doğrultusunda kendilerinden bir şeyler katarak tasarladıkları saçlarla yarışmaya katılmalılar.

Toplam görünüme bakılarak yola çıkmak gerekiyor. Saçlar kıyafet ve takı ile bütünlük sağlamalı, küçücük dokunuşlar ile birçok şey değişebilir. Saç modelin yüzüne uyuyor mu? Saç omuza mı düşüyor? Kıyafetin üzerine de düşüyor? Kıyafetin dokusu, kumaşı ve deseni saçı kapatıyor mu yoksa güzelliğini açığa mı çıkarıyor? Bütün bunlar çok önemli.

Yarışmaya katılmak için harcanan emek mesleğe duyulan aşkı temsil ediyor ve tüm katılımcıların ruhu zenginleşiyor. Burada jüri üyesi olarak bulunmak çok heyecan vericiydi. Yarışmacılar da katılırken bu heyecanı duyuyorlar. Salonlarda çalışırken kendilerine yeni bir amaç katıyorlar. Yarışma hem ticari anlamda hem salonda zamanı iyi değerlendirmek anlamında kuaförlere fayda sağlıyor. Kuaförler yarışmaya katılmak için nasıl saç keseceklerinin, o saçı kime keseceklerinin heyecanını yaşıyorlar.  Birinci olduğu takdirde bunu müşterisi ile paylaşıyorlar. Daha iyisini yapmak istiyorlar, sınırlarını zorluyorlar. Bizlere bu katkıyı sağladığı için, bizi yerimizde durdurmadığı için yarışmayı düzenleyen hairist online ekibine çok teşekkür ederiz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz