52. Yaşını Kutlayan Jennifer Lopez ‘in Güzellik Reçetesi

Birkaç hafta önce 52 yaşına giren Jennifer Lopez, yeni yaşını Instagram’da ağızları açıkta bırakan bir dizi bikinili fotoğrafını paylaşarak kutladı. Lopez”in paylaştığı fotoğrafların ardından herkesin aklında tek bir soru var? Bu yaşında böylesine fit ve iyi görünmeyi nasıl başarıyor? Yıldızın Kuaförü Chris Appleton “Vay be! Gerçek! Ağzım bir karış açık kaldı,” diye yazarken, aktris Lili Reinhart, “Gerçekdışı” yorumunu yaptı.

Bedensel sağlığın ve zindeliğin zirvesine ulaşmak için Jeniffer Lopez’in reçetesi:

En az 8 saat uyuyun

Jennifer, bir röportajında, “Bir numaralı tüyo daima yeterince uyumak. Dokuz ya da on saat uyumayı çok isterim ama her iki durumda da her zaman en az sekiz saat uyuduğumdan emin olurum,” diyor.

Daima SPF güneş koruyucu kullanın

Her zaman güneş koruması kullandığını vurgulayan Lopez şunları söylüyor: “Çalışmadığım zamanlarda çok fazla makyaj yapmıyorum ve SPF’ye yürekten inanıyorum. Güneşte fazla kalmamaya çalışıyorum.”

Asla makyajla uyumayın

Jennifer Lopez

Lopez, ne olursa olsun gece yatmadan önce makyajını mutlaka çıkaranlardan. “Makyajımı çıkarmadan asla yatmam ve cildimi nemli tutmak için gece kremleri kullanırım,” diyor.

Lüks cilt bakımına yatırım yapın

Jennifer Lopez, Lancer’s The Method: Cleanser temizleyici, ,Lancer Eye Contour Lifting Cream’in ve La Mer cilt bakımının hayranı. La Mer’in Nemlendirici Kremini ise yanından ayırmıyor..

Haftada 4 kez egzersiz yapın

Jennifer Lopez

Jen’inki gibi bir vücut ne yazık ki kolay elde edilmiyor. 52 yaşındaki şarkıcı-oyuncu, haftada üç veya dört kez egzersiz yapıyor ve gün içerisinde ilk iş olarak egzersiz yapmayı tercih ediyor. New York’ta bütünsel ağırlık antrenörü David Kirsch ile çalışan Lopez, Los Angeles’tayken, Gwyneth Paltrow tarafından sevilen ve tartışmasız dünyanın en zor antrenmanlarından biri olan The Tracy Anderson Method’un kurucusu Tracy Anderson ile çalışıyor.

Antrenmandan sonra cildinizi daima temizleyin

 Bu konudaki hassasiyetini Lopez şu sözlerle dile getiriyor: “Antrenmandan sonra daima  yüzümü yıkayıp temizlerim. Bu, gözeneklerimin temiz kalmasına ve cildimin sağlıklı hissetmesine yardımcı oluyor. O zaman genellikle nemlendirici ve güneş kremi sürüyorum, dışarı çıkıyorsam belki biraz makyaj, şayet akşam ise nemlendirici ve göz kremi.”

Alkol, kafein veya sigara içmeyin

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, içki,sigara ve kafein kullanmadığını, bu üçlünün yaşlandıkça cildi mahvettiğini belirtiyor.

Bol su için

Lopez, Parlak cildini bol miktarda su içmeye borçlu olan ilk kişi değil ve kesinlikle son olmayacak. Sanatçı, “Özellikle bir antrenmandan önce bol su içmek, egzersiz rutininizden daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir,” diyor.

Yeşillik yiyin

Sağlıklı bir diyetten asla vazgeçmeyen Lopez,  beslenme tarzına ilişkin şunları söylüyor: “Çok fazla yeşil sebze, kuşkonmaz, Brüksel lahanası, brokoli ve lahana yiyoruz. Yemek yapmayı seviyorum, çok şey pişiriyorum. Özellikle Porto Riko yemeklerini pişirmeyi seviyorum çünkü onlarla büyüdüm.”

Önerilenler

Benzer İçerikler