İz bırakanlar: Jane Birkin

İz bırakanlar: Jane Birkin

Jane Birkin saç ve kıyafet tarzıyla, kuşkusuz 1960’larda birçok tasarımcının ilham aldığı bir moda ikonuydu. 1966 yıllarda çekilen Michelangelo Antonioni’nin Julio Cortazar’ın öyküsünden uyarladığı Blow Up’ta Birkin, iri gözleri, kahküllü düz saçları, uzun bacakları, androjen bedeni ve pervasız tavırlarıyla kelimenin tam anlamıyla göz dolduruyordu.

İz bırakanlar: Jane Birkin
1969’da sevgilisi Serge Gainsbourg ile birlikte söylediği Je t’aime… moi non plus (“I love you… me neither”) şarkısı ile tanındı. 1975’te ise Gainsbourg’un ilk filmi olan Je t’aime… moi non plus filmindeki rolü ile En iyi aktris dalında Cesar Ödülü’nü kazanmıştı.
İz bırakanlar: Jane Birkin

Kahkül denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Birkin; uzun, düz, kumral, ipeksi saçları ve yüzünü çevreleyen kahkülleriyle bir döneme damgasını vurmuştu.

İz bırakanlar: Jane Birkin

Jane Birkin aynı zamanda müzik ve sinema hayatı dışında göçmen hakları ve AIDS gibi konularda derneklerle çalışmalar yaptı. Bosna, Rwanda ve Filistin’i ziyaret ederek çocuklarla ilgilendi ve 2001’de İngiliz Kraliyet Nişanı’nı kazandı.

 

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975