Dekorasyona göre salon kokuları

Dekorasyona göre salon kokuları

Koku hiç süphesiz kuaför salonları için çok önemli ve dekorasyonun bir parçası. Salonunuzda sürekli olarak kullanacağınız ferahlatıcı, hoş bir koku salonunuza gelen müşterilerinizi kesinlikle olumlu yönde etkileyecektir. Çünkü müşteri salona girdiğinde sizden önce onu salon dekorasyonu ve salon kokusu karşılar.

saç, tasarım, koku, moda, dekorasyon

Tasarladıkları parfümlerle dünyadaki koku tendlerini belirleyen parfümörler ve koku uzmanları “Koku deyince akla ilk olarak parfüm geliyor, ancak mekanların da bir kişiliği var, nasıl ki dekorasyon bu kişiliği yansıtıyorsa, mekanların kokusu da bu tasarımın bir parçası” diyor.
Salon kokusu seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Klasik dekore edilen salonlarda "spicy” (baharatlı) ve "woody" (odunsu) kokular tercih edilmelidir. çünkü baharatlı kokular dekorasyondaki otantik tasarımları tamamlar ve bütünlük sağlar. Salonunuzun retro bir tarzı var ise o zaman oryantal ya da egzotik kokuları seçmelisiniz ki tıpkı dekorasyonunuz gibi salonunuzun kokusu da sizi o yıllara geri götürsün.
saç, tasarım, koku, moda, dekorasyon
Daha modern ve minimalist döşenmiş salonlarda, portakal, bergamut gibi citrus ailesinden bir koku tercihi doğru olacaktır. Muhteşem kokulu bu meyveler salonun modern tarzıyla bütünleşecek ve dekorasyonla uyumlu bir enerji yaratacaktır. Son olarak salonunuzda country tarzı bir dekorasyon tercih ettiyseniz “Chypre Ailesi” olarak bilinen ve paçuli, lavanta gibi ayırt edilebilen hammaddeleri içeren kokular ortaçağ ile bütünleşen bu tarihçeye uyum sağlayacaktır.
 
saç, tasarım, koku, moda, dekorasyon
Ayrıca seçeceğimiz kokunun gündelik hayatta da karşımıza çıkabilecek hoş kokulara yakın olması da tercih sebebi olmalıdır. Çünkü herhangi bir AVM’de alışveriş yapan kadın müşteri kuafördeki kokuya benzer bir koku algıladığında, o gün için aklında yoksa bile kuaföre gitme dürtüsü bilinçaltında kendisini yönlendirecektir.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975