fbpx

Instagram için 10 öneri

Kategori

Salonunuzu Instagram'da öne çıkarmak için 10 öneri

Herkes sosyal medya muhteşem saçlar paylaşmayı seviyor. Paylaşıp başarıya ulaşan ve yüzbinlere varan hayran kitelelerine ulaşan kuaförlük markalarını da duyuyoruz. Paylaştığınız saç modellerinizin dijital boşlukta kaybolup gitmesi yerine paylaştıklarınızın imaja ve satışa dönmesini istemez misiniz? 

İşte size birkaç öneri:

1-Öncelikle paylaşmış olmak için saç modellerinizin fotoğrafını paylaşmayın. Paylaştığınız fotoğrafın sizin işinizi yansıtan en iyi fotoğraflar olduğundan emin olun.

2-Tabii ki profesyonel fotoğrafçı değilsiniz ve olmanız da gerekmiyor. Ancak göstermek istediğiniz kısma odaklanmak ve saçları gösteren temiz bir çekim önemlidir.

3-Fotoğraf çekerken arkada ve tezgahta neler göründüğüne dikkat edin. Temiz bir fon olması tercih sebebidir. Bazı profesyonel kuaför salon işletmecileri çoktandır logolarının bulunduğu fotoğraf çekim alanları yarattılar bile. 

4-Hashtag kullanma konusunda briaz çalışın.Günün öne çıkan hashtaglerini takip ederek fotoğraflarınızda kullanın.

5-Bulunduğunuz bölgeyi veya şehri hashtag olarak kullanmayı unutmayın. Yeni müşteriler için faydalı olacaktır.

6-Hayranlarınız, takipçilerinizle bir dünya yaratın. Gelen yorumlara ve etiketlemelere mutlaka cevap verin.

7-Instagram hesabı bulunan müşterilerinizin fotoğraflarını çektiğinizde onları etiketlemeyi unutmayın. Onlar da bu fotoğrafı tekrar paylaşacakladır.

8-Paylaş-kazan gibi özel kampanyalar düzenleyerek hesabınızı çekici kılın.

9-Bütün sosyal medya hesaplarınızı birbirleriyle konuşturun. Yani instagram'da paylaştığınız facebook'ta da yayınlansın.

10-Tabii ki sosyal medyada olduğunuzu duyurun. Aynaların etrafında, faturalarda ve görünen tüm tanıtım malzemelerinizde muhakkak sosyal medya adresleriniz yer alsın.

Önerilenler

Önceki İçerikÇalışanlar nereye bağlı?
Sonraki İçerikKuaförüme Mektup

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz