fbpx

İnce Telli Saçları Hacimlendirmenin Püf Noktaları

İnce telli veya seyrelmeye başlayan saçlar, bir kadın için kabustan farksızdır, çünkü şekillendirmek ve sağlıklı bir görünüm vermek çok güçtür. En iyi hacim vereci ürünlere geçmeden önce, saçınıza doku verebileceğiniz birkaç ipucunu paylaşalım.

İnce Telli Saçlar için Hacimlendirme Teknikleri ve Stilleri

1- Yıkama Esnasında Hacim Artırıcı Ürünlere Başvurun

Saçınızı yıkarken mutlaka hacim arttırıcı bir şampuan ve saç kremi kullanın. Saç kremini diplere ve boylara uygulamayın, sadece bir miktar saçınızın uçlarına yedirin. Saç kremi saç derisine ve köklere uygulandığında saçı ağırlaştırır. (En iyi hacim verici saç bakım ürünlerini görebilirsiniz)

2- Ters ayrım kullanın

Saçınızın tepe kısmında anında hacim yaratmak için saçınızı, doğal olarak düştüğü tarafın aksi yönünde ayırın. Genellikle saç ayrımı, saçın doğal düşüş yönüne doğru yapılır, ancak ince telli, seyrek saçlar için bu büyük bir hatadır.

Saçta yükseklik oluşturan diğer bir ayrım hilesi ise şudur: Doğal ayrımınızın aksi tarafında derin bir yan ayrım oluşturun ve üzerine güçlü tutuş sağlayan Insight Güçlü Tutuşlu Gazsız Sprey ya da Alterna Caviar Güçlü Tutucu Saç Spreyi gibi güçlü tutuş sağlayan veya Alterna Caviar Hacim Veren Şekillendirici Saç Spreyi gibi ekstra hacim veren bir saç spreyi sıkın. Kuruması için birkaç dakika bekleyin. Ardından saçı doğal ayrımına geri çevirin ve saçınızı düzeltin.

ince telli saçlara hacim vermenin püf noktaları

3- Krepe ya da geriye tarama

Diplerde kalıcı bir kaldırma etkisi yaratmak için saçınıza bir tarak ya da şekillendirme fırçasıyla krepe yapın veya geriye doğru tarayın. Krepe yaptığınız kısmı kamufle etmek ve pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için en üstteki saç tellerini hafifçe fırçalayın.

4- Saç Diplerini Kaldırın

Bc Collagen Doğal Hacim Köpük Krem ya da Insight Volume Up Root Lotion gibi bir şekillendirme ürünü, çok fazla hacim ve kaldırma etkisi yaratmak için çok idealdir. Ürünü doğrudan diplere uygulayıp krepe yapın ya da geriye doğru tarayın. Ardından saçınızın tüm gün bu şekli koruması için güçlü bir saç spreyi ile sonlandırın.

hacimli saçlar

5- Saçınızı baş aşağı kurutun ya da fönleyin

Hacimli ve havalı bir görünüm elde etmenin en hızlı ve zahmetsiz yollarından biri, saçınızı fönleyip kuruturken baş aşağı durmaktır. Saçlarınıza son olarak saç spreyi uygulayın, ardından doğrulup saçınızı düzeltin. Bu, bavulunuzda fazla ürün veya alet taşıyamayacağınız seyahat durumlarında çok işe yarar.

6- Hacim veren ürünleri günlük saç bakım rejiminize dahil edin

İnce telli saçlar için özel geliştirilmiş doku kazandıran ya da hacim veren bir şampuan, saç kremi ve diğer saç bakım ürünlerini kullandığınızda saçınızdaki farkı ciddi bir şekilde görebilirsiniz.

Saçlarınız ince telli ise hacim ve doku sağlamak için şekillendirici ürünler arıyorsanız, saçınızı ağırlaştırmayan formüller içeren ürünleri tercih edin.

Hacim Veren En İyi Ürünleri görmek için tıklayın.

7- İnce Telli Saçlar

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz