Saç kırıkları için önleyici çözümler ve dikkat edilmesi gerekenler

Kategori

Saç telinin yarılması ya da yıpranması sonucu oluşan kırıklar, salon müşterilerinin en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Boya ve fön işlemi dışında kadınların salonları belirli aralıklarla ziyaret etme nedenlerinin de başında geliyor. Müşterilerinizin karşısına saç uçlarındaki kırılmaları önleyebilecekleri pek çok öneriyle çıkabilirsiniz. İşte saç kırıkları için önleyici çözümler, dikkat edilmesi gerekenler ve ürün önerisi:

1- Saç bakımı rutinimizin ilk adımları, saç uçlarımızın sağlığını etkileyebilir. Saçı sertçe kurutmak ve ısı kullanımı saç tellerini kurutabilir ve kırılmaya yol açar; bu nedenle, saçı korumak ve kırık uçlardan kaçınmak için saç % 50-80’e kadar havayla kendi halinde kurutulmalı ve ardından şekillendirme için saç kurutma makinesini kullanılmalı.

2- Kabarmayı azaltmak için iyi bir nemlendirici krem ​​uyguladığınızdan emin olun. Saç kırıklarını engellemek için fön başlığı asla doğrudan saça dokunmamalı, saçın ve fırçanın hemen üzerine tutulmamalı.

3- Saç kırıkları ıslak saçı tararken de oluşabilir. Islak saçı geniş dişli bir tarakla tarayın; saçın altından başlayıp yukarı doğru ilerleyin. Saç ıslakken esnek ve savunmasızdır, bu yüzden ona baskı uygulamanıza ve güçlü bir şekilde fırçalamanıza gerek kalmaz.

4- 180 derecenin üzerindeki herhangi bir saç aleti, saçtaki keratini yok eder. Alet ne kadar sıcaksa fönünüzün veya buklelerinizin o kadar uzun ömürlü olduğu inancı bir efsaneden ibarettir. Saç, optimum biçimine 180 derecede ulaşır, bu yüzden daha fazlası saçı aşırı ısıtır ve zarar verir.

5- Çeşitli ürünlerle kırık saç uçlarını onaramasanız da, daha az belirgin görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu açıdan keratin bakımları idealdir. Tabii bu sadece geçici bir çözüm. Saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmak için düzenli salon ziyaretleri önemli.

6- Saçının boyunu çok kısaltmak istemeyen müşterilerini memnun etmek isteyen kuaförler, saçın uzun görünmesini sağlayan ancak kırık uçların çoğunu ortadan kaldıran bir teknik olan minimal katlandırma tekniğiyle çalışabilirler.

Önerilenler

Benzer İçerikler