Hollanda’da bir kuaförlük markası: Müfide Halaceli

Kategori

Hollanda’da yaşayan Antakyalı saç tasarımcısı Müfide Halaceli, 2012 yılında HAIRiST etkinliğinde sahne almıştı. Muhteşem gösterisiyle akıllarda yer alan Müfide Halaceli ile başarı öyküsünü, mesleğe bakışını, görüşlerini, yeni nesile tavsiyelerini konuştuk.      

hairist:online: Kuaförlüğe kendi istediğinizle mi başladınız?

Müfide Halaceli: Kuaförlüğe kendi isteğimle başladım ve hiç bitmesini istemeden devam ediyorum.

hairist:online: Salonunuzda farklılaşmak için neler yapıyorsunuz?

Müfide Halaceli: Salonumda farklılık yaratmak için kendi koleksiyonlarımı yaratarak, yeni stilleri müşterilerimle paylaşıyorum. Ayrıca senede 2 kez müşterilerimize VIP geceleri düzeniyoruz ve yeni trend makyaj ve saç tasarımlarını sunuyoruz.

hairist:online: Başarınızın arkasında ne var?

Müfide Halaceli: Salonlarımda yıllardır kişiselleştirilmiş stiller yaratıyoruz. Sadece saç kesmek veya renklendirmek değil, makyaj ve stil de çok önemlidir. Bir müşteriniz için en güzel saçı kesersiniz, boyarsınız ama o müşterinin stiline ve cildine uyum sağlamıyorsa, özellikle renk seçimi uyum içinde değilse bütün çalışmalarımız boşunadır.

Başarımın arkasında beni her zaman taşıyabilecek güçlü bir eşim ve beni her zaman sevgiyle destekleyen ailem var.

hairist:online:  Hollanda’da kuaförlük sektörü nasıl işliyor? Sektörün dinamiklerini, yapısını biraz anlatabilir misiniz?

Müfide Halaceli: Hollanda’da kuaforlük çok iyi bir yerde. PR (halkla ilişkiler) ve pazarlama, artistik becerilerden de önemlidir. Yenilik geliştirmek ve önde gelmek için her zaman PR gerekiyor. Bunun yanı sıra müşteriler artık sosyal medya yolu ile çok hızlı bir şekilde her şeyden haberdar olabiliyor. Bizim müşterimizden önce her seyi izlememiz ve haberdar olmamız gerek.

hairist:online:  HAIRiST Etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müfide Halaceli: HAIRiST kuaförler için çok önemli bir etkinlik. Bütün kuaforleri en iyi şekilde bir araya getiren ve hatta Avrupa ve Asya’yı birleştiren bir network haline gelebilir!

hairist:online:  Yeni nesile tavsiyeleriniz neler? Sizce iyi bir kuaför nasıl olmalıdır?

Müfide Halaceli: Yeni nesile tavsiyem her zaman işlerini severek yapmaları ve eğitime çok önem vermeleridir. Gözlemlerime göre herkes cok iyi olduğunu düşünerek bir çok yanlış yapıyor. Öğrenmek hiçbir zaman bitmez.

hairist:online:  Kuaförlüğün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müfide Halaceli: Kuaförlük mesleği çok yüce bir meslektir! Daha profesyonel bir şekilde icra edilmeli: Sadece para kazanayım gerisi kolay diye düşünmek bence çok yanlış. Maalesef bu tabloları artık dünyanın her yerinde görüyoruz.

hairist:online:  Kuaförlüğü bir cümlede anlatabilir misiniz?

Müfide Halaceli: Kuaförlük pozitif yönleriyle uygulanması gereken yüce bir sanattır!

Önerilenler

Benzer İçerikler