fbpx

Güzelliğin Peşinde… Kuaför Osman Karataş-Mersin

Estetica Dergisi-Hairist projesi olarak gerçekleştirdiğimiz “Güzelliğin Peşinde” belgesel serisinde Mersin’den Kuaför Osman Karataş, kuaförlüğe başlama hikayesini ve mesleki gelişimini bizlerle paylaştı.

İşte röportajdan öne çıkan alıntılar…

“Aileme yaptığım işi söyleme konusunda uzun süre sıkıntı yaşadım. Benim camcıda çalıştığımı sanıyorlardı. Bir süre sonra kıyafetlerimin üzerindeki boya lekelerinden dolayı söylemek zorunda kaldım ama düşündüğüm gibi kötü karşılamadılar..

Kuaför Osman Karataş - Güzelliğin Peşinde

Kendimce hedeflerim vardı bu hedeflere odaklanmıştım. Ustam Ayhan beyin benim mesleki hayatımda çok büyük katkısı olmuştur. Her zaman benim değer verdiğim ustam ve saygı duyduğum biri olmuştur ve öyle de kalmıştır.

Yaşamak istediğim her şeyi kuaförlük sayesinde yaşıyorum… Beni yansıttığı için doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Kuaförlüğün en zor tarafı, ne istediğini bilmeyen müşteriyi salondan mutlu çıkarmaya çalışmak. Zor müşteri genelde yeni gelenler arasından çıkıyor ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Kuaförlük benim için yaşam enerjisi…Benim ben olduğumu hissettiren bir meslek.

Bazen omuzlarım düştüğünde mesleğimin beni ne kadar iyi hissettirdiğini düşünüp tekrar ayağa kalkıyorum.

İyi ki iyi ki iyi ki kuaförüm…

“27 yaşında Ayhan Özdemir’in yanından ayrıldım ve uzun süre ne yapmam gerektiğine karar vermeye çalıştım. İstanbul’a mı gitsem, kendi salonumu mu açsam diye… Daha sonra ağabeyimin de desteğiyle kendi salonumu açtım. Bir ay sonra o salonun bana yetmeyeceğini düşünüp daha büyük bir yere geçtim. Ayhan Bey’le çalışırken hizmet verdiğim müşterilerden çok, hizmet vermediğim müşterilerin gelmesi beni daha da mutlu etti. Öyle olunca daha çok cesaret kazandım ve bir ekleme yaparak salonumu daha da büyüttüm.”

“Kuaförlüğün en zor tarafı, ne istediğini bilmeyen müşteriyi salondan mutlu çıkarmaya çalışmak. Zor müşteri genelde yeni gelenler arasından çıkıyor ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz.”

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz