Gözü Ön Plana Çıkaran Makyajlar ve Destekleyici Teknikler

Bakışlarınızı etkileyici kılmak ve gözü ön plana çıkaran makyajlar ile güzelliğinizi yansıtmak mümkün! Yüz hatlarınızın çok daha dikkat çekmesini istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bahsedeceğimiz makyaj tekniklerine bir göz atmanızı öneriyoruz. Sizler için sıralayacağımız bu teknikler arasından sizin için en uygun olanları seçerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Şimdi gelin tekniklere bir göz atalım!

Gözü Ön Plana Çıkaran Makyaj Teknikleri

  • Kaşlarınızı Belirginleştirin

Gözü ön plana çıkaran makyaj teknikleri arasında ilk ve en önemli detay hiç şüphesiz kaşlarınızı belirginleştirmeyi sağlamaktır. Yüzünüzün daha simetrik bir görüntüye kavuşmasını sağlarken odağın gözlerinizde olmasına kapı aralayabilirsiniz. Kaşlarınızın dolgun gözükmesi için kaş maskarası kullanmak harika bir fikir olabilir.

  • Aydınlatıcı İşinize Yarayabilir

Karşınızdaki kişiyi ilk anda gözlerinizle etkilemek için uygulamanız gereken tekniklerden bir tanesi de aydınlatıcı kullanmak olacaktır. İnci renkli bir aydınlatıcı kullanmak makyaj teknikleri arasında oldukça ilgi çekicidir. Bu nedenle aydınlatıcı ile harikalar yaratmayı kesinlikle düşünmelisiniz.

  • Kirpik Çizgilerini Belirginleştirin

Kirpikler, gözlerinizin dikkat çekmesini sağlayan en önemli detaylardan bir tanesidir. Bu nedenle de kirpiklerinizin belirginleşmesi sizin için daha dikkat çeken gözler anlamına gelecektir. Bahsettiğimiz ön plana çıkaran makyajlar arasından bir seçim yaparken kirpiklerin etkisini kullanmayı kesinlikle önemsemelisiniz.

  • Göz Farı Uygulaması

Göz farı ile gözünüzün ilgi çekiciliğini arttırabilirsiniz. Ancak hangi renkte göz farı kullanacağınıza dair dikkatli olmanız şart! Göz renginiz ve far renkleri arasında bir uyum yakalayarak gözünüzün ilgi çekiciliğini arttırmalısınız.

gözü ön plana çıkaran makyajlar
Pexels

Gözü Öne Çıkaran Makyajlar ve Destekleyici Makyajlar

Gözünüzün ön planda olmasını istiyorsanız sadece göz çevresine odaklanmamalısınız. Çünkü ön plana çıkaran makyajlar yüzünüze bir bütün olarak yapılır. Yüze doğru uygulanmayan makyajın gözdeki kusursuzluğu ortadan kaldıracağını ifade etmek gerekir.

Gözünüzü öne çıkarırken yüzünüzün diğer kısımlarında çok iddialı bir makyaj yapmamalısınız. Özellikle allık kullanımı ve yanakların çok zıt renklerde olması sizin için çok da kaliteli bir makyaja kapı aralamaz. Üstelik makyajın arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşmemiş olması gözünüzü öne çıkarmaya çalışırken çok kötü bir makyaja neden olacaktır. Siz siz olun bütün detayları dengeli kullanın!

Önerilenler

Benzer İçerikler