fbpx

Nem Bombası Maskeler ile Kuru Cildinizden Kurtulun

Özellikle de kış aylarında soğuklardan dolayı nemini kaybeden cildimiz, kurumaya ve çatlamaya başlar. Kuruyan cilt hassaslaşır ve ışıltılı görünümünü kaybeder. Bu durumu yaşamayan neredeyse yoktur. Peki çözümü nedir? Bu noktada yapılabilecek en iyi bakım yöntemi, cilde nem bombası maske kullanımıdır. Nem bombası maskeleri, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır ve ışıltılı bir görünüm sunar.

Nem Bombası Nasıl Hazırlanır?

Evde yapabileceğiniz nem bombası tarifleri olduğu gibi internet üzerinden nem bombası kaynağı nemlendirici kremlerden de faydalanabilirsiniz. Her iki türde de cildiniz ihtiyaç duyduğu neme sahip olur ve kış aylarını bu sayede daha rahat atlatabilirsiniz. Peki evde nem bombası hazırlamaya var mısınız? Gelin birlikte cildinizin ihtiyacını karşılayalım.

cilde nem bombası tarifi
Pexels

Evde Cilde Nem Bombası Nasıl Yapılır?

Evde nem bombası yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler kişiye göre değişiyor. Ancak farklı nem bombası tariflerine de rastlamak mümkün. En sık kullanılan nem bombası tariflerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Havuç, avokado, bal, zeytinyağı ve yumurta
  • Muz, bal ve yulaf
  • Bal, zeytinyağı, yumurta
  • Salatalık, aleo vera
  • Bal, badem, muz ve süt

Yukarıda yer alan kombinasyonlar, dileğe göre artırılabilir ya da azaltılabilir. Genel olarak doğal yağlardan faydalanmanız gerekmektedir. Bu nedenle mutlaka zeytinyağı ya da badem gibi doğal yağ depolarından faydalanmaya çalışın. Kullanacağınız doğal yağlar cildinizi nemlendirecej ve ışıltılı bir görünüm sunacaktır.

Evde Nem Bombası Nasıl Uygulanır?

Yukarıda yer alan malzemelerden dilediğiniz kombinasyonu seçebilirsiniz. Bu malzemeleri iyice ezerek karıştırın ve daha sonrasında cildinize uygulayın. Yaklaşık olarak 10-20 dakika arası bir süre boyunca cildinizin maskeyi emmesini bekleyin. Emin olduktan sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu işlemi, cildiniz kuru olduğu süre boyunca günaşırı olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Satın aldığınız nem bombalarını da aynı şekilde cildinize yedirerek kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra cildinizi yıkamaya gerek yoktur. Zira yapışkan hissi oluşmaz ve cildinizin daha sağlıklı beslenmesini sağlar. Ancak evde hazırladığınız cilde nem bombası işleminden sonra cildinizi yıkamayı unutmayın.

Nem Bombası İşe Yarıyor mu?

Eğer düzenli olarak cilde nem bombası işlemini uygularsanız kesinlikle işe yaradığını söyleyebiliriz. Nem bombası uygulamaları sayesinde cildinizdeki çatlak oluşumu azalır ve ayrıca yaraların da daha hızlı iyileşmesi sağlanır.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz