Göz Altı Işık Dolgusu

0
391
göz altı ışık dolgusu

Hem sağlığımız açısından hem de estetik açısından olumsuzluk teşkil eden göz altı morlukları ve şişlikleri istenmeyen cilt sorunlarının başında geliyor. Bu problemlerin çözümü olarak da uzun süre etki gösteren özel “göz altı ışık dolgusu” tekniği kullanılıyor. Yapılan bu işlem sayesinde belirli bir süre gözaltı morluk ve şişliklerden tamamen kurtulabiliyorsunuz. Cinsiyet fark etmeksizin hem erkek hem kadınlar göz altı morluklarından kurtulmak için bu tekniği tercih ediyorlar.

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Göz altı dolgusu kişilerin uykusuzluk veya yorgunluk gibi türlü nedenlerden kaynaklanan gözaltı torbaları, morlukları veya şişkinliklerini gidermek için yapılan bir işlemdir. Bu işlemin amacı, göz altımızda bulunan ve cildimizi canlı tutan hyalüronik asit miktarını dengeye getirerek cildin eski parlaklığına ve nem oranına kavuşmasını sağlamaktır.

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu tekniği yaptırmak isteyenler genellikle göz altı dolgusu nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor ve buna göre kararını vermek istiyorlar. Işık dolgusu cilt altına değil, kemik üzerine yapılmaktadır. Uygulamadan önce dolgunun yapılacağı bölgeye anestezik bir krem sürülür ve bu sayede dolgu sırasında kişi herhangi bir ağrı hissetmez.

Göz altı dolgusu yaptıranlar ve yapan uzman hekimler, etki süresinin hyalüronik asit kullanımından dolayı 1-2 yıl arası sürdüğünü dile getiriyor. Fakat her estetik tekniğinde olduğu gibi kişinin kendi özelliklerinin yanında, estetik işlem sonrası gösterilen dikkate bağlı olarak da göz altı dolgusu etki süresinde değişiklik gözlenebiliyor. Bu sebeple göz altı dolgusu kalıcı mı sorusunun cevabına belirli bir süre kalıcı demek daha doğru olacaktır.

Işık Dolgusu ve İyileşme Süreci

Işık dolgusu kişiye uygulanırken ağrı vermediği gibi işlem sonrasında da kişide ağrı meydana gelmez. Göz altı ışık dolgusu tekniği yapıldıktan sonra kişi normal hayatına sağlıklı şekilde geri dönebilir. Sadece dolgunun yapıldığı gün sıcak su gibi etkenlere dikkat edilmelidir. Belirli günlerde dolgunun yapıldığı bölgede hafif şişlikler meydana gelebilir fakat kısa süre içerisinde bu şişlikler ortadan kaybolur. Bu yüzden ışık dolgusunun iyileşme sürecinin bir hafta içerisinde tamamlandığını söyleyebiliriz.

Göz altı dolgusu fiyat bakımından her teknikte olduğu gibi yapılan bölgeye, yaptırılan estetik uzmanına veya şehire göre değişkenlik gösterebiliyor. Siz de ışık dolgusu yaptırmaya karar verdiyseniz alanında uzman bir kişi ile görüşerek tekniği uygulayabilirsiniz.