Göz Altı Halkaları ile Mücadelede 8 Doğal Çözüm

Günümüzde bir ekrandan diğerine atlayan gözlerimiz, zamanla bundan olumsuz etkilenir. Bu durum genelde gözlerimizin altındaki koyu halkalar ve şiş gözlerle sonuçlanır.

Birçoğumuzun aynı sorunla karşı karşıyayız. Göz altındaki koyu halkalar bizi yorgun, sağlıksız ve yaşlı gösteriyor. Doğal çözümlerle gözlerinizin altındaki koyu halkalardan bir hafta içinde kurtulmanız mümkün.

İşte göz altı halkaları için mucizeler:

Soğuk Çay Poşetleri

ÇAY

Yeşil çay ve papatya çayı içtikten sonra, çay poşetlerini ziyan etmeyin. Çünkü bunları göz altındaki koyu halkaları gidermek için kullanabilirsiniz. Soğuk çay poşetleri koyu halkalardan kurtulmanın en iyi yollarından biridir çünkü bu çaylar antioksidanlarla doludur. Ayrıca göz altı bölgenizdeki gergin kılcal damarları yatıştırma özelliğine sahiptir. Göz altındaki koyu halkaları gidermek için çay poşetlerini suya batırın ve yarım saat buzdolabında bekletin. Soğuyunca gözlerinizin üzerine koyun ve 10-15 dakika bekletin. 15 dakika sonra gözlerinizi ılık suyla yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın.

Salatalık

Hepimiz filmlerde ve TV şovlarında bir salonda manikür Salatalık cildinizi aydınlatır ve cildi hafif büzer, bu nedenle göz altındaki koyu halkaları giderebilir. Taze salatalığı ince dilimler halinde doğrayıp 30 dakika dondurun. Ardından soğuk dilimleri gözünüzde 10 dakika bekletin. Ardından, dilimleri çıkarıp gözlerinizi ılık suyla yıkayın.

Soğuk süt

Süt, cilt için çok faydalı olan retinoidleri içeren harika bir A vitamini kaynağıdır. Retinoidler cildin korunmasında çok etkili bir rol üstlenir,  parlak ve genç görünmesini sağlar. Soğuk süt aynı zamanda doğal bir temizleyicidir ve göz çevresindeki hassas cildi yatıştırır. Soğuk süte batırdığınız bir pamuğu göz altlarınıza uygulayın. Bir süre bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Koyu halkaları gidermek için bunu haftada en az üç kez tekrarlayın.

Aloe Vera

Aloe Vera, hem cilt hem saç ürünlerinin popüler içeriklerinden biridir. Aloe Vera jeli, , koyu halkaları da doğal olarak gidermek için de kullanılabilir. Göz altlarınıza sürün ve yatmadan önce 5-7 dakika nazikçe masaj yapın. Yıkamadan gece boyunca cildinizde bırakabilirsiniz. Ancak, yapış yapış his sizi rahatsız ederse, yıkayabilirsiniz.

Patates

Yemeklerin vazgeçilmezi olan bu muhteşem sebze , göz altındaki koyu halkaları da giderir. Bunun nedeni, sağlıklı cildi destekleyen kolajen sentezi için harika olan C vitamini açısından zengin olmasıdır. Patateslerdeki C vitamininin faydasını görmek için patatesleri rendeleyin ve suyunu çıkarın. Bu suyu pamuk yardımıyla göz altlarınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

E Vitamini Yağı

Cilt için oldukça faydalı olduğu zaten bilinen E Vitamini yağı, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine neden olan vücuttaki serbest radikallerin etkisiyle savaşır. Yatmadan önce göz altlarınızdaki koyu halkalara bir damla damlatın ve nazikçe masaj yapın. Bunu gece boyunca cildinizde bırakın ve ertesi sabah ılık suyla durulayın. Bunu düzenli olarak yapmak gözlerin altındaki koyu halkaları giderecektir.

GÖZ ALTI MORLUKLARI

Hindistancevizi Yağı

Tüm cilt ve saç sorunlarının tedavisi olan bu süper bileşen, göz altı morluklarını gidermeye de yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı göz altındaki cildi aydınlatmanın yanı sıra ince çizgileri ve kırışıklıkları da önler. Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza sürüp gece boyunca bırakın. Sabah durulayın.

Domates

Domateslerde bulunan antioksidanlar, göz altındaki renk değişikliğini azaltabilir, böylece koyu halkaları doğal olarak giderebilirler. Bir tatlı kaşığı domates suyunu bir kaşık limon suyuyla karıştırıp göz altlarına uygulayın. 10 dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Koyu halkalardan kurtulmak için başka ne yapabilirsiniz?

  • Demir ve C vitamini açısından zengin besinler tüketin.
  • Her gece yeterli uyku uyuyun.
  • Alkol tüketimini azaltın.
  • Daha fazla su için.
  • Gözlerinize düzenli olarak masaj yapın.
  • Gözlerinizin altındaki cildi nemlendirin.
  • Güneşe her çıktığınızda güneş kremi kullanın.

Önerilenler

Benzer İçerikler