Geleceğin kuaförleri hangi okullarda yetişiyor?

Geleceğin kuaförleri hangi okullarda yetişiyor?

Okulları Tanıyalım-1

İstanbul – Şişli Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

saç, moda, tasarım, okul, kuaför

Geleceğin eğitimli kuaförleri, ülkenin dört bir yanındaki meslek liselerinde yer alan saç bakımı bölümlerinden mezun olarak mesleğe adım atıyorlar. Ülkemizde meslek liselerinin 294'ünde saç bakım bölümü bulunuyor. Saç bakımı bölümlerinin 22'si İstanbul'da bulunurken, 23'ü Ankara'da ve 13'ü İzmir'de yer alıyor. Ülkenin birçok yerinde saç bakım hizmetleri bölümünün bulunduğu meslek liselerini tek tek tanıyacağız. Şimdi İstanbul – Şişli Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri bölümünü tanıyalım.

saç, moda, tasarım, okul, kuaför

Şişli Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul´un en gözde semtlerinden Şişli Nişantaşı Teşvikiye´de Sadrazam Sait Paşa Konağında 1941 yılında, Nişantaşı Kız Enstitüsü adıyla eğitime hizmet vermeye başlamış, 1966 yılında Mesleki ve Teknik Öğretim Okulları eski genel müdürlerinden Mehmet Rüştü Uzel adıyla Kız Meslek Lisesi faaliyetlerini sürdürmüştür.

Konağın ihtiyaca cevap vermemesinden dolayı 1971 yılında aynı bahçede inşa edilen A ve B bloklarında öğretim devam etmiştir. 1975 yılında Kuaförlük Meslek Lisesi,1985 yılında Anadolu Hazır Giyim-Deri Hazır Giyim-Örme Hazır Giyim Meslek Lisesi açılarak üç okul eğitim ve öğretime devam etmeye başlamışlardır. Lisede şu an, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Bilişim Teknolojileri, Giyim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi ve Büro Yönetimi alanlarıyla eğitim ve öğretim veriyor.

Güzellik ve Saç Hizmetleri alanının amacı sektörün ihtiyacı olan nitelikli ara elemanları yetiştirmek ve üniversitelerde alanla ilgili bölümlere alt yapı hazırlamaktır. Alan saç bakım ve makyaj olmak üzere 2 dala ayrılır. Alan programının toplam eğitim süresi, 9. sınıftan sonra 3 öğretim yılı olarak planlanmıştır. Güzellik ve Saç Hizmetleri bölümü mezunu öğrenciler, kadın ve erkek kuaför salonlarında, güzellik merkezlerinde, televizyon ve sinema stüdyolarında, tiyatro salonlarında çalışabilecek yetkinliği kazanıyorlar.

 

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975