fbpx

Az Bakım Gerektiren Yaz Saç Trendi: Fransız Balyajı

Bakır renklendirmelere ek olarak, bu yaz sahillerde sıkça göreceğimiz popüler trendlerden bir diğeri de Fransız balyajı. Bu balyaj tekniği, doğal görünen ve az bakım gerektiren rengi yaratmak için balyajı esas kaynağına, Paris’e geri götürüyor.

Parisliler, zarif ve zahmetsiz stilin öncüsü olarak bilinir. Fransız balyajı tam da budur; güzel, ışıltılı, sağlıklı ve fazla bakım gerektirmeyen… Ancak, rengi kusursuz bir şekilde harmanlamak büyük bir beceri gerektirir ve bu, ancak bir kuaför salonunda profesyoneller tarafından gerçekleştirilebilir.

Fransız balyaj tekniği nedir?

Bu balyajın güzelliği, kişiye özel olarak herkese uygulanabilir olması. Teknikleri, saçınızın tipi ve yapısına ya da elde etmek istediğiniz sonuca bağlı olarak değişebiliyor. Her şey, renk yerleştirmede sanatçı bir göze sahip olmak, açık ve koyu tonları bireyin yüz şeklini ve saç kesimini destekleyecek şekilde saça rastgele yerleştirip renklendirmekten ibaret.

Fransız balyajına en uygun saç tipleri hangileridir?

Fransız balyajı herkes için uygun. Tüm saç tipleri ve saç renklerinde, istenen bitişe bağlı olarak istediğiniz miktarda ayarlamayı yapabildiğiniz harika bir teknik. Bu görünümü korumanın tüm saç tipleri için geçerli tek yolu ise saça renk bakımı uygulamaktan geçiyor.

Renk koruyucu bir şampuan, saçın rengini ve canlılığını korumak için çok idealdir. Saçın hasar görmesini ve rengin solmasını önlemek için saçı ısıyla şekillendirmeden önce daima ısı koruyucu bir ürün kullanmanızı öneririz.

Fransız balyajına çok uygun  olan belirli saç renkleri var mı?

Fransız balyajının güzelliği, açıktan koyu tonlara kadar tüm saç renklerinde elde edilebilmesi. Sadece sarışınların güzel bir balyaja sahip olabileceği fikri ortadan kalktı.

Saçlarının doğal rengini geliştirmek isteyenler yumuşak bir dönüşümü tercih edebilirler. Esmerler, daha fazla derinlik sağlamak için bakır ve karamel tonlarını tercih edebilirken, daha açık saç rengine sahip olanlar kumral ve sarı saçlarını güzel bir şekilde tonlanmış yüz konturlarıyla aydınlatmak isteyebilirler.

Balyaj, saç canlı ve parlak olduğunda çok daha iyi görünür. Bu yüzden saçınızın parlaklığını koruyacak ya da ekstra parlaklık verecek bir ürün kullanmaya özen gösterin.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz