fbpx

Filmlerin aktörlere utanç veren saçları

Kategori

Sinema filmleri saç modasına yön verdiği gibi, zaman zaman berbat saç modelleriyle karşımıza çıkan karakterlerlerle de adından söz ettirebiliyor. Aktörlerine filmin çekildiği dönem boyunca utanç yaşatan saç modelleriyle bilinen filmleri sizler için derledik.

Bradley Cooper – American Hustle

Bradley Cooper’ın canlandırdığı karakter, düz saçlarını kıvırcık yapabilmek için epey uğraş veriyordu. Özellikle Cooper’ın evine gelen karaktere kapıyı açtığında karşımıza çıkan bir sürü bigudiyle sarılmış saçları filmin unutulmaz sahnelerinden biri oldu.

Javier Bardem – İhtiyarlara Yer Yok

Bir röportajında, şakayla karışık, filmin yönetmenleri olan Coen Kardeşler’e “İhtiyarlara Yer Yok” filmindeki saç modeli için kızgın olduğunu söyleyen Javier Bardem, “Aynaya bakıp o saçları görmek beni depresif yapıyordu. Onlarla yaşamak zorundaydım! Peruk değil, kendi saçımdı. Kötüydü, gerçekten çok kötüydü. Markete süt almaya gidiyordum ve insanlara bana tuhaf bakıyorlardı, gerçekten ürküyorlardı” dedi. 

Colin Farrel – Horrible Bosses (Korkunç Patronlar)

Filmdeki saçlarının bütün karizmasını yerle bir ettiğine hemfikir olan Colin Farrel, film çekimlerinin bitmesini dört gözle beklemiş olmalı.

Sean Penn – Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way)

Filmdeki saç modeli yüzünden yönetmene kızgınlığını ifade eden bir diğer bir isim de Sean Penn. Yolsuzluk yapan avukatın saçlarının hafifçe kabarık ama seyrelmiş olması gerektiğinde ısrar eden Yönetmen Brian De Palma’ya veryansın eden aktör, Carlito’nun Yolu adlı filmdeki saçları için esprili bir dille şunları söylüyor: “O saçlarımla Dünyanın En Seksi Erkeği olarak People dergisine nasıl kapak olmadığımı anlamıyorum. Hala o saçlarla ilgili biraz kırgınım. O şekilde tam dört ay yaşadım! Arkası kazılıydı, yanları kazılıydı ve permalıydı. Dört ay!”

Jim Carrey – Salak ile Avanak (Dumb and Dumber)

Jim Carrey, filmi daha da komik yapan unsurlardan biri olan ve günlük hayatta kendisini utanç verici bir duruma sokan saç modeliyle hafızalarımıza kazıldı.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz