fbpx

Fikret Yıldırım ve Hüseyin Alkan’dan adım adım kesim ve renklendirme tekniği

Pivot Point Eğitim Direktörü Fikret Yıldırım ve Hüseyin Alkan, cesur ve ayakları yere basan kadından ilham alarak tasarladıkları saç stilini hairistcomtr’ye anlattı.

  • Saç tasarımında bir şakaktan diğer şakağa at nalı ayrım yapıldı.
  • Bu ayrımın alt bölümünde bir yanda kulağın 1 cm üstünde line haircut tekniği ile yatay bir çalışmayı kulağın arkasından enseye kadar diagonel bir çalışma ile sıfır makine ile kesildi aynı yan bölümde at nalına kadar 45 derecelik çalışmayı arka ortaya kadar ilerletildi.
  • Diğer yanda line haircut tekniğini en ince makası ile şakaktan ense ortasına kadar içbükey bir çalışma yapıp altında tarak üstü 45 derece uygulayıp üstünü katsız 0 derece doğal düşüşte bir çizgide bırakıldı.
  • At nalının üstünde dikey ayrımlarla arkadan öne yukarıya 90 derecelik açı ile çalışıp önde küçük bir iç bükey ayırıp doğal düşüşte soldan sağa doğru freestyle haircut (serbest stil) ile kesildi.
  • Saçın yarım ay ön bölüm ayrımıyla yeşil ve uçlar yoğun sarı ile renklendirildi. Elgon I’light serisiyle diplerde iki bölümde kırmızı saçın geri kalan bölümlerinde buz beyazı boyandı. Kesimle uyumunu uygun renk geçişleri seçildi.
  • Saç Sebastian Molding Mud ile hatları belirginleştirip Sebastian Microweb Fiber ile modelin kesim ve renk dokusunu ortaya çıkarıldı. Sebastian Zero Gravity yumuşak sprey ile özgür bir stil yaratıldı.

Fiber içerikli Molding Mud kil yapısıyla mükemmel bir şekillendirme deneyimi sunar. Birçok farklı şekillendirme tekniğine uyum sağlar ve nefes kesen, modaya uygun görünümler yaratmanıza yardımcı olur.

Elastik şekillendirici Microweb Fiber, saça doku ve 3 boyutlu yapı kazandırır. Yeniden şekillendirilebilir ve her uzunluktaki saçta mükemmel şekillendirme sağlar.

Tarandığında saçtan rahatlıkla arınan, sanki yerçekimi yokmuşçasına hissettiren hafif saç spreyi SHAPER ZERO GRAVITY, doğal tutuşu sayesinde tekrardan şekillendirme imkanı sağlar. Tüm saç tipleri için idealdir.

40 yılı aşkın süredir kuaförlerle işbirliğinde olan Elgon, saç boyalarında saf ve kontrol edilmiş pigment ve ham maddeler kullanıyor.

Saf renkleri, koruyucu ve güçlendirici bitki özleriyle birleşen en son nesil saç boyası olan Get The Color, içeriğindeki buğday proteini ve elma özü, beyazlık oranlarını gösteren kartelası, 87 farklı rengiyle öne çıkıyor.

Ton ve yansımaları koruyarak koyulaştırma özelliği ile Get The Color düşük amonyak oranı, 0.0 ile devrim niteliğinde renklendirmesi ile profesyonel sonuçlar sağlıyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz