fbpx

Eşit Katlı Kesim Tekniği

Kategori

 

Eşit katlı kesim tekniğinde önce çevre ayrılır. Baş düz tutularak doğal düşüş yönünde tarayıp ve saç tek parmak genişliğinde kaldırılır. Kılavuz çevre uzunluğu oluşturmak için saç dibi ayrımına paralel olarak kesilir. Başın ön kısmında boydan boya dikey ayrımlar oluşturulur.

 

90 derecelik tarama açısıyla ,dik açılı tarama yönünde taranır. Parmaklar başın kavisine paralel olarak tutulup ve parmaklara paralel olarak kesilir.Hareketli tasarım çizgisi önden arkaya doğru kesilir. Başın tepesindeki döner noktaya gelindiğinde başın yuvarlaklığını ortaya çıkarmak için yıldız şeklinde ayırımlar oluşturulur. 90 derecelik tarama açısıyla, dik açılı tarama yönünde taramaya devam edilir ve başın kavislerine paralel olarak kesilir.

 

Başın çevresini işlemeye devam edilir. Enseyi keserken,elin şeklinin değişir. Bu sayede el tutuşu başın iç bükey şekline uyumlu hale getirilir. Son bölümünü 90 derecelik tarama açısı ve dik açılı tarama yönünde tarayarak kesim tamamlanır. Saç dikey ayrımlarla kesildiği için kontrol yatay ayrımlarla yapılır. Kontrol sırasında saç 90 derecelik tarama açısıyla taranir. Kesim sonrasında saçın her yeri eşit uzunlukta olur. 

Kaynak: www.erkandos.com

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz