Ellerinize iyi bakın…

ELLERİNİZE İYİ BAKIN

 

Kuaförler olarak; bir heykeltıraş gibi, ressam gibi kendi ellerinizle sanatınızı icra ediyorsunuz. Saçlara şekil verirken, renklendirirken saçın neredeyse her teliyle ayrı ayrı ilgileniyorsunuz. Hal böyle olunca elleriniz sermayeleriniz haline geliyor. Biz de HAIRiST olarak sizlere elleriniz için bir kaç sağlık önerisi derledik.

El bakımı için en sağlıklısı bitkisel tarifler. Böylelikle ellerinizdeki kan dolaşımını dengelerken, en değerli sermayeniz olan ellerinizi kimyasal kremlerden uzak tutmuş oluyorsunuz. Evde hazırlaması oldukça pratik bir kaç tarif sayesinde kolaylıkla el sağlığınızı koruyabilirsiniz.

İlk tarifimiz ellerde hasar oluşmasını önleyen ve elleri hayata döndüren bir maske karışımı. Öncelikle; iki çorba kaşığı sütü üç tatlı kaşığı pirinç unu ile bir kap içinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı önceden gliserin sürdüğünüz ellerinizin üzerine sürerek on dakika bekletin ve yıkayın. Otuz gün boyunca hafta da bir ve otuz günden sonra hafta da iki kere uygulamanız maskenin etkisinin uzun süreli olmasını sağlayacaktır.

Yıpranmış ellerinizi onarmak isterseniz de yapmanız gereken bu kadar basit; beş çorba kaşığı yulaf ununu, bir yumurta sarısını ve iki çorba kaşığı balı bir kasede karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra besleyici özellikteki karışımı günde iki kere sürerek ellerinizi onarabilirsiniz.

Kuru ve sertleşmiş elleriniz için her gün badem yağı sürebilirsiniz. Bir kaç damla ile badem yağını sistematik bir şekilde ellerinize uygularsanız, zamanla ellerinizin yumuşadığını ve eski kuruluğundan eser kalmadığını görebilirsiniz. Dilerseniz bir damla limonu da daha hızlı sonuç almak için badem yağıyla beraber ellerinize sürebilirsiniz.

Ellerinizin nem dengesini korumak istiyorsanız mutlaka susam yağı kullanmalısınız. E vitamini kapsülü ile beraber kullanacağınız susam yağı ile ellerinizden kaybolan nem geri dönecektir.

Boya kalıntıları gibi lekeleri ellerinizden çıkarmak için kullandığınız kimyasal maddeler ellerinizi tahriş eder. Ellerinizi bu tahrişten korumak için eldiven takmayı tercih etmeniz her zaman en sağlıklı yoldur.

El sağlığı mesleğinizi icra etmeniz açısından önde gelen kurallardan biri, el bakımınızı ihmal etmemek sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975