fbpx

Eğitim dosyası: Metin Bahçecik

Kategori

Metin Bahçecik kuaförlük sektöründe eğitim hakkında ne düşünüyor?  

metin bahçecik, bahçecik kuaför, kuafor, kuaforler, kuaförlük, kuaforluk, en iyi kuaförler, en iyi kuaför salonları, saç modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sektörde hepimize usta öğreticilik belgeleri dağıtıldı. Bu tabii ki herkesin eğitmen olduğu anlamına gelmez. Benim için iyi bir eğitmen olmak iyi bir eğitimden geçmek demektir. Benim de usta öğretici diplomam var ancak eğitmen olduğumu tabii ki söyleyemem.

Eğitmen dediğimiz zaman pedagojiden, psikolojiden ve davranış biçimlerinden söz etmemiz gerekir. Bizim yaptığımız 40 yıllık mesleki deneyimin paylaşımı ve pratiklerin paylaşımı oluyor. Olması gereken sadece salonda yapılan saçların paylaşılması değil, neden yaptığını anlatabilmektir. Bilgi birikimleri paylaşılabilir. Eğitimleri veren kişilerin “eğitimcinin eğitimi” programına katılmaları şart. L’Oréal Professionnel’in ekibimizdeki eğitmenlere vermiş olduğu bu eğitimin öneminin altını çizmek istiyorum. Eğitimle ilgili daha ciddi yollar var ve tabii ki daha metodik olmalı.

Kuaför meslektaşlarımız da katılacakları eğitim seçimlerini bu çerçevede yapmalılar. Çok iyi bir kuaför olmak demek iyi eğitmen olmak anlamına gelmiyor. Metin Bahçecik’in Türkiye’de eğitim yapısı hakkında düşüncelerini Estetica Dergisi Ekim Kasım sayısında bulabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz