fbpx

Dokulu Saçlar için Yaz Bakımı Nasıl Olmalı?

Dokulu bir saç yapısına sahipseniz, yazın saçınızı güneş ışınlarından  korumak için ekstra çaba harcamanız gerekir ve bu sezonda saçı nemli tutmak çok önemlidir. Denize girip çıktığımız, fazlasıyla güneşe maruz kaldığımız yüz sezonu boyunca dokulu saçlar sürekli olarak nemli tutulmaya ihtiyaç duyar. Saçı doğal olarak nemlendirip besleyen doğal sebum ve yağlar, dokulu saçlar için son derece mühimdir. Bu yüzden ne kadar az şampuanlarsanız, saçınız için o kadar iyidir. Sadece yüksek performanslı nemlendirici bir saç kremi uyguladığınızdan emin olun. Saçınızın yağlı görünmesinden şikayetçiyseniz iyi bir kuru şampuana başvurabilirsiniz.

Güneş Koruyucu ve Nemlendirici Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Dokulu saça sahip olanların yazın karşılaştığı en büyük zorluk şudur: Bu kişilerin saçları, zaten doğal olarak kurudur. Yazın güneş ışınları ve deniz suyu da saçı ekstra kurutur, Böylece saç zayıflar ve kırılmaya daha yatkın hale gelir. Yaz sıcakları başlayıp güneş etkisini arttırınca saçınızı UV ışınlarına karşı koruyan ve kurumasını önleyen bir güneş koruyucu saç bakım ürününü günlük bakım rutininize mutlaka dahil edin. Ek olarak, saça nem yükleyen ve nemi saçta tutan bakım ürünleri kullanmak, cildimize güneş koruyucu krem kullanmak kadar elzemdir.

dokulu saçlar

Nemlendirici bakımları saçınıza gece uygulayın

Durulanmayan nemlendirici bakım kremi ve serumları saçınıza gece uygulayın. Ürünü gündüz uyguladığınızda saçınızı ağırlaştırıp hoş olmayan bir görünüme neden olabilir. Nemlendirici saç bakım ürününü gece uygularsanız, gece boyunca saçınıza nüfuz ederek ağırlaşmasını engeller.

Dokulu Saçları Islakken Şekillendirin

Dokulu saçlarda yapılan en büyük hata saçı kuruduktan sonra şekillendirmeye çalışmaktır. Bu, şekilde açın dokusunu değiştirmeye yöneldiğiniz için saç zarar görür.  Kimyasal bir hasara yol açmaz ama kuru saçı tarayıp açmaya çalışırken saç teller ve uçları kırılır. Şekillendirici ürünü mutlaka saçınız ıslakken uyguladığınızdan emin olun.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz