fbpx

Dessange farkı

Kategori

Dessange Akademi’den Timmy Ball ve Rémy Ansola, L’Oréal Akademi’deydi!

Saç kesimi kadını giydirmekle eşdeğer. Dessange markası arkasındaki temel ve klasik teknikler ile modern imajlar yaratarak, yeni trendleri L’Oréal Akademi’de Türk kuaförleri ile buluşturdu. Kaliforniya balyajı ile öne çıkan ve ölçülü kesime önem veren marka, eğitimde üç farklı kesim ve renklendirme tekniği gösterdi. Eğitimde 2015 Ocak ayında tanıtacağı koleksiyonundan stiller gösteren Dessange, grafik çizgilerle küt ve orta boy kesimi aynı kesimde birleştirerek katılımcılara küçük nüanslarla modern ve şık stiller yaratmanın püf noktalarını aktardı.

Dessange Akademi’den Timmy Ball ve Rémy Ansola ile eğitimin içeriği hakkında konuştuk. Katılımcılardan ise eğitimden aldıkları fayda ve salona taşıyacakları stiller hakkında görüşlerini aldık.

Estetica: Eğitimin amacı neydi?

Basit, etkili ve ticari teknikler gösterdik. Dessange markasının felsefesi kadının doğal yapısını koruyarak içindeki güzelliği keşfederek, küçük dokunuşlar ile sert hatları yumuşatarak, bambaşka bir ruh kazandırmak. Kesimde saç boyu ve kat boyu arasındaki dengeyi sağlamanın önemini vurguladık. Eğitimde 3 kesim ve renklendirme tekniği gösterdik. Doğal renklendirme ve etkili balyaj teknikleri paylaştık. Katılımcıların, eğitimde gördükleri teknikleri her kadının ihtiyacına göre ve kişisel olarak uyarlama imkânları var.

Estetica: Renklendirmede hangi teknikleri kullandınız?

Kaliforniya’da her mevsim yaz. Bu yüzden kadınların da saç renkleri çok açık. İsmini Kalifironya’dan alan Dessange ile özdeşleşmiş, diplerin koyu ve saç uçlarının daha açık olduğu Kaliforniya Balyajı, saçın yüzeyini açtığımız, diplerin derin ve koyu olduğu Sunlight tekniği ile saçın hareketine göre açma işleminin gerçekleştirerek saça derinlik kazandırdığımız Flash tekniğini gösterdik. Boyadan sonra da cila işlemi uyguladık.

Estetica: Dessange markası nasıl bir fark yaratıyor?

Dessagne sistemi arkasındaki sağlam temeller doğrultusunda doğal ve benzersiz stiller yaratmak üzerine kuruldu. Dessange markası olarak bir bütün şeklinde müşterilere sunduğumuz servislerde yakaladığımız mükemmellik ile farklılık yaratıyoruz. Müşterinin salona girip çıktığı ana kadar aldığı her serviste yaşadığı deneyimden memnun kalması bizim için çok önemli.

Estetica: Kadınlar ne istiyor?

Bir kadının güzelliği ile bağlantılı olarak, her alanda uzmanlık ve deneyim; karşısında onun yanında olacak, beklentilerini dinleyecek, yönlendirecek ve tavsiye verecek profesyoneller görmek istiyor. 

Eğitim hakkında detaylar ve katılımcıların görüşleri Estetica Dergisi Aralık Ocak 2015 sayısında… 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz