Değer bazlı fiyatlandırma

Değer bazlı fiyatlandırma

Salonda sunduğunuz servisler için fiyat belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Günümüzde salonlar maliyet temelli fiyatlamanın yanı sıra tüketicinin algıladığı değeri saptayıp, bu değeri temel alan fiyatlama yöntemini kullandıklarında başarılı bir fiyatlandırma stratejisi izliyorlar.

Peki değer bazlı fiyatlandırma neye göre yapılır?

Müşterilerin sunduğunuz servisten aldığı duygusal faydayı analiz edebilirsiniz. İç görülerini anlamak için anket yapabilirsiniz. Servisleri değerlendirmelerini isteyebilirsiniz. 

Kendinize yatırım yapabilir, yenilikçi teknolojileri salona getirebilirsiniz.

Eğitimlere katılıp kendinizi kesim, renklendirme ya da topuz uzmanı olarak konumlayabilirsiniz.

Müşteriler belli bir alanda uzman olan kuaförlere saçlarını emanet etmek istiyor. 

Losyonunuza göre müşteri davranışlarını araştırıp, fiyat belirlemelisiniz.

Hedef kitlenizin sizin salonunuzu seçmek için değerlendirme kriterlerini öğrenmek fiyatlandırma konusunda yaklaşımınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Salonunuzda verdiğiniz servis, rakip salonlara göre ne tür üstünlüklere sahip? Zayıf ve güçlü yönleri nedir? Durum değerlendirmesi yapabilirsiniz. 

Saç tasarlarken müşterilerinize katıldığınız yarışmalardan ve eğitimlerden bahsedebilirsiniz. Yılın Kuaförü Yarışması için ödül aldıysanız, bunu müşterinizle paylaşıp kendinize değer katabilirsiniz. Dolayısıyla hangi kategoride finalist olduysanız, o servis için fiyatınızı yükseltebilirsiniz. Müşteri prestij satın almak istiyor.

Dolayısıyla haydi yarışmaya! Sizden Gelenler bölümüne tasarımlarınızı bekliyoruz! Haydi sen de tasarımını ekle! https://www.hairist.com.tr/index.php?page=login

Hazırlayan: Zeynep Taner Abacı

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975