fbpx

DB Berdan defilesi için saçları MAAG saç ve sanat ekibi tasarladı

Kategori

Hüseyin Çavdar, DB Berdan defilesi için tasarladıkları saçlar hakkında bilgi verdi: “Yaklaşık üç sezon DB Berdan defilelerinde çalışıyoruz. Daha önce çok aykırı saçlar tasarlıyorduk. Peruklar kesiyorduk, maskeler kullanıyorduk, gotik, dönem saçları tasarlıyorduk. Bu sene konsept tamamen değişti. Çok doğal saçlar taradık. Saça doku kazandırarak, alın kısmından ense kısmına kadar dümdüz çok net bir şekilde doğal dalgalar yaptık. Sebastian Shaper Fierce Ultra Güçlü Sonlandırıcı Spray, Sebastian Craft Clay Biçimlendirici Mat Şekillendirici, Sebastian Dark Oil ve Sebastian Eruptek kullanarak saçları tasarladık.”

DB BERDAN, İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunun konusunu yalan kişiliklerden alıyor. “Fake is The New Black” sloganının sıkça vurgulandığı baskılarla detaylandırılan tasarımlarda nefes alabilen koton kumaşlar kullanılırken, kalıplarda 2000’lerin uçurum göğüs dekolteleri, ekstra dar zincir ve piercing detaylı elbiseler, etekler ve ceketlerin yanı sıra; ultra bol, cinsiyetsiz kalıplar blok renklerle harmanlanarak grafik silüetler ortaya çıkartıyor.

Her sezon olduğu gibi bu koleksiyonda da iddiasını koruyan DB BERDAN, desenlerde kurtlar, yalan hayatı protesto edercesine hareket çeken eller, yalanlığın içinde kaybolmuş kızlar ve hipokrasinin çok moda olduğu dünyalar kullanırken; piercing detayları, blok renkler ve grafik siluetler tasarımlarına farklı bir boyut kazandırıyor.

Styling’de Studio11 ile işbirliği yapan ikili 2000’lerin yüzeyselliğine kat çıkma pahasına hazırlanan kostümlerde trashy zincir elbiseler, ultra düşük bel pantolonlar, kırmızı metalik zırh niteliğinde formlar, göğüs ucunda biten bluzlar, çakma çantalar, piercing kemerler dikkat çekiyor.

 

Koreografisi Öner Evez ve Yakup Biçer ile gerçekleşen defilede modellerin Hakan Kültür yönetiminde Kum Agency ekibinden çıkan makyajlarında naturel ve yüzünde hiçbir şey yokmuşcasına duran çilli suratlara zıt tene farklı dokular ve formlar veren jeller, işlemeli suratlar ve sürprizlerle hangisi yalan hangisi gerçek ortaya çıkıyor!

DB BERDAN’ın şovunda fark yaratan makyajlardaki renkler sponsor Flormar koleksiyonlarından çıkıyor. Flormar’ın maskaradan fondötene, kapatıcıdan kaş kalemine, eyelinerdan rujlara, ojelerden farlara kadar geniş ürün yelpazesi olan yeni koleksiyon “Snapstar” DB BERDAN’ın yeni koleksiyonuna eşlik ediyor.

DB BERDAN’ın bir klasiği haline gelen ve her sezon daha çizimler yapılırken dinlenen müzikler de, bu sezon kadın hiphop’a yer verilirken Redbull sponsorluğunda DJ Gökay Belen tarafından yeniden düzenlendi. Sanat Yönetmenliğini Orçun Mutlu’nun yaptığı ve Deniz Berdan ve Begüm Berdan direktörlüğünde hazırlanan videoda, saç-makyaj tasarımları Flormar ürünleriyle Chloe İmre tarafından yapıldı.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz