fbpx

Davines: Sürdürülebilirlik ve güzelliğin hikayesi

Kategori

Çevre üzerinde olumlu etkisi olan saç markası Davines marka kimliğinin oluşturulduğu yüksek kaliteli profesyonel saç bakım ürünleriyle İtalya’da kök salmış, dünya çapında marka haline gelmiştir.

Davines: Sürdürülebilirlik ve güzelliğin hikayesi

Davines, faaliyet gösterdiği topluluklar için yeniden yaratıcı bir güç olarak rol alırken, iş konusunun daha iyi ve daha sorumlu bir şekilde desteklenmesiyle başarı kavramını yeniden tanımlayan 2.000 büyük şirket ağının bir parçasıdır. Davines 2016 yılında B Corp sertifikasını almıştır.

Davines: Sürdürülebilirlik ve güzelliğin hikayesi

Sürdürülebilir Güzellik Kampanyası

Şirket tarafından tanıtılan en önemli projelerden biri de “Sürdürülebilir Güzelllik” adlı küresel kampanyadır. Davines, 2014’ten beri sürdürülebilirlik ile ilgili 22 ülkeden 170’ten fazla projeye imza attı.

Her proje, güzellikleri, profesyonel seviyede bu değere inananların özveri ve özveri vasıtasıyla geniş anlamıyla desteklemenin mümkün olduğunu teyit etti. Pek çok girişimi içeren güzellik uzmanları tarafından, sadece becerilerini ön plana çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer sanayi dallarındaki etki eden projeler de var.

New York’taki Racine salonunda Cynthia ve Rachel tarafından geliştirilen proje.

Bu salon her zaman kanser hastalarına destek olmak için ön saflarda yer alıyordu, bu nedenle her ayın ilk Pazartesi günü kozmetik ve güzellik bakımları, yoga dersleri ve makyajlarıyla bakım yapıyor. Racine, gönüllüleri her gün kanserle savaşan 6.000 kişiye yardımcı olan bir salon ve eğitimciler ağı oluşturdu.

İtalyan salonu olan Roberta Style ve Arte & Kapelli, Ağustos 2016’da Amatrice ve çevresindeki deprem sonrasında Capricchia topluluğuna büyük bir bağlılık ve destek verdikleri için ödüllendirildi. Deprem mağdurlarına yiyecek, giyecek ve gerekli malzemeleri bağışladılar.

Kuaför Salvatore Giaquinta’nın “Sınırsız” projesi, Peru’nun Lima kentinin eteklerinde ekonomik güçlüklerle karşılaşan kadınlara yardım sağlamaya odaklanıyor. Program içinde kuaför görevlileri için eğitim kursları güzellik ve yoksulluk arasındaki boşluğu doldurmaya çalışmaktadır. Salvatore, onlara bir meslek öğrettiğinde, bu kadınlara daha iyi bir geleceğe ve onlara ve ailelerine sağlık hizmeti sunma şansı sunuyor.

Davines, Sürdürülebilir Güzellik kampanyasıyla kuaförler için eğitim programları aracılığıyla farklı ülkelerde ihtiyaç sahibi kişilere yardım etme amacını paylaşan Intercoiffure Mondial eğitim programı “Life for Education” ile de işbirliği yapıyor. Hedef, kuaför olabilmek için özgür okullara yardım etmeye yardımcı olacak araçlar ve eğitmen sağlamaktır.

Davines, 2017’den bu yana Cape Town’daki Christel House’a (Odessa’da Teknoloji ve Tasarım Meslek Okulu) ve Timisoara’daki (Romanya) Kinderzukunft Vakfı ve Bosna’daki Selo Mira’ya yardım ediyor.

Davines Hair On Stage 2017

2017 yazı için Davines’ten bakım ürünleri

Davines 2017 İlkbahar Yaz Saç Modelleri Koleksiyonu

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz