Coty Profesyonel Güzellik Markaları Yeni Bir Sayfa Açıyor

EsteticaNetwork’e özel bir açıklama ile Coty, yaptığı stratejik incelemeler sonucunda profesyonel güzellik markalarını elden çıkarmasıyla ilgili ek bakış açılarını paylaştı.

Coty’nin temel profesyonel güzellik sektörünü dengelemek ve birleştirmek konusunda olağanüstü ilerleme kaydettiği 3 yıldan sonra, koku ve kozmetik sektörlerine daha fazla odaklanma kararı alındı. Pazartesi günü açıklanan stratejik bir incelemede, hedefin 2020 yazında elde edilmesinin, baharın daha fazla netlik kazanacağı beklentisiyle gerçekleştirilmesi olduğu doğrulandı. Coty’nin profesyonel portföyünde Wella Professionals, O.P.I., ghd, Nioxin, System Professional, Sebastian, Kadus, Londa, Clairol Professional ve Sassoon gibi önde gelen endüstri markaları bulunmaktadır. Coty’nin tüketici perakende portföyündeki bazı markaların da kapsam dahilindeki nihai listenin ne içerdiği henüz kesin değil.

Coty şu anda ilgilenen herhangi bir tarafın isimleri hakkında yorum yapamasa da, satın alma için varlıkların bir dizi potansiyel alıcı için çok cazip olacağına ve Coty’nin seçeneklerinin hem stratejik hem de finansal açıdan açık kalmayacağına dair hiçbir şüphe yok. Profesyonel güzellik portföyünü satma kararı, 2020 küresel 1 numaralı salon markası Wella Professionals’ın 140. yıldönümünü kutlayan şirket için olağanüstü bir dönüm noktasıyla aynı zamana denk geliyor: Coty’nin Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Randall Chinchilla “Wella yıllar boyunca gösterdiği gelişimi çok sayıda yetenekli, elçi sanatçısı ve iş ortaklarıyla başardı.” yorumunu yaptı. “Umudumuz, bu heyecan verici yolculukta değerli sektör ortaklarımızla birlikte daha uzun yıllar boyunca yakın kalmaktır.”

Coty Profesyonel Güzellik Genel Müdürü Sylvie Moreau şöyle dedi: “Son üç yılda Coty ile işimizi pekiştirmeyi başardık ve bu bölümde başarılı olacağımıza inanacağımız sağlam bir temel oluşturduk. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce ortağımızla birlikte, profesyonel güzellik endüstrisindeki 2. sıradaki küresel oyuncu olarak konumumuzu belirledik, 100’den fazla ülkede 250.000’den fazla kuaför salonuna hizmet verdik.

Moreau, “Birlikte başardıklarımızla gurur duyuyorum ve bu işi ve insanlarını yönetmeye devam etmekten onur duyuyorum” dedi. “Müşterilerimize mükemmel hizmet vermeye odaklanmaya devam edeceğiz ve kendimizi ve işlerimizi daha ileriye götürmeyi dört gözle bekleyeceğiz.”

Önerilenler

Benzer İçerikler