Çiğdem Akın 2021 İlkbahar/Yaz “A-YİNE” Koleksiyonu

Kategori

Göz alıcı görünümler

Cazibeyi yansıtan çekici stiller

2004 yılında kendi adıyla yarattığı markasını sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam eden modacı Çiğdem Akın, 2021 İlkbahar/Yaz “A-YİNE” Koleksiyonu ile Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2020’de moda severlerle buluştu.

Modern ve şık

2006 yılından itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılıp Türkiye’yi yüksek seviyede temsil eden Çiğdem Akın’ın defilesi Tophane-İ Amire, Karaköy Online Event www.mbfwistanbul.com’da gerçekleşti.

Çiğdem Akın 2021 İlkbahar/Yaz “A-YİNE” Koleksiyonu ile; özgün, zamansız, kendini arayan, sorgulayan yaratıca kadına A-YİNE tutuyor.

Çiğdem Akın 2021 İlkbahar/Yaz “A-YİNE” Koleksiyonu

Tasarımlarını yarattığı atölyesinde, “Çiğdem Akın” markası için, birçok sanatçıya, televizyon filmleri ve reklamlara kostüm tasarlarken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği veren  Çiğdem Akın, tasarımı farklı malzemelerin bir araya gelmesiyle değişik bir siluet ortaya çıkarıyor.

Güzellik ve sırların saflığında uçuşan ipekler, billur ışığa vururcasına parıltıları ile kadını, güzelliğin kaynağını A-YİNE ’de yansıtıyor.

Sıradanlıktan uzak

Aynalar geleni içine alıyor, aksettiriyor. Yaptığı bu işten habersiz gördüğüne şahit olurcasına… Gururlu pembe, derin mavi, alev alev kırmızı gizemli siyah ve aydınlık beyaz ile Çiğdem Akın kadını A-YİNE ‘de olası benlerini keşfediyor. Bedeni saran yumuşak kıvrımlar, cesur dekolteler, özgür dans eden elbiseler kadını tamamlarken transparan dokunuşlarla onu yüceltiyor.

Bu bir illüzyon; hayal değil, görünenin arkasında saklanan gerçeği aşabilme çabası ile kadın kendi illüzyonunu yaratıyor. Her bir yansımada ayrı duygusunu arıyor. Saçlar her yansımada farklı… Bazen yumuşak seksi dalgalar, bazen romantik topuzlar, bazen de özgürce hareket eden yansımalar, gerçeği arayan şeffaf, duru ve ışıldayan doğal ten ile vücut buluyor.

“Varlığın aynası nedir? Olanı olduğu gibi görebilmek? İllüzyon?

Öyle bir ayna ki sadece bir görüntü̈; gerçek gibi görünüyor fakat gerçekliği yok. Defilenin PR’ı Bee’PR Branding ekibi, koreografisi Ferhan Aral, Makyaj sanatçısı; Nars ve ekibinden Erkan Uluç, Saç tasarımı Mehmet Tatlı ekibinden Harun Güllülel , Dj Serhat Erdem ile gerçekleştirdi. İstanbul İllüzyon Müzesi A-Yine Videography, Videoartist Furkan Deniz ve Kreatif Konsept tasarım prodüksiyon Unique… Çiğdem Akın ile röportajımıza göz atmak için tıklayın.

Önerilenler

Benzer İçerikler