fbpx

Çağlar Çiçek’den adım adım kesim renklendirme tekniği  

Yıldırım Özdemir ekibinden genç yetenek: AKD Artistik Takımı’nın gelecek vaat eden kuaförlerinden Çağlar Çiçek adım adım kesim renklendirme tekniğini anlattı.

Bu modelde, kişinin ister sokakta ister bir davette her zaman modern ve şık görüneceği ve modası hiç geçmeyecek olan pixie kesim tekniğini kullandım.

Yüz tipine uygun olması ve ifadeyi dahada yumuşatması için yan bölümlerdeki kısa hattı genişlik açısından maksimum seviyede tuttum. Üst kısımda yanların kısalığından bağımsız daha ince ve hareketli bir doku oluşturdum. Arka kısımda ise her açıdan en estetik şekilde görünebilmesi için kafa yapısına orantılı net bir hat kullandım.

2018 modanın her alanında pastel tonların hakim olacağı bir yıl olacak ve biz de Yıldırım Özdemir ekibi olarak kreatif çalışmalarımızın neredeyse tamamında bu tonları tercih ediyoruz. Bende bu modelde en sevdiğim pastel tonlardan biri olan buz mavisini dipteki koyu rengin derinliği ile birlikte kullandım. Bu tonu platin tonda açılmış zemin üzerine Wella Color Touch serisi ‘ /86 , 8/81, Koleston 0/88, %4 – 1:3 ‘ formülü ile elde ettim.

Saçı şekillendirirken hareketli aynı zamanda mat bir doku yaratmak istediğim için Sebastian Craft Clay kullanıp EIMI Stay Essential sprey ile final görünümünü oluşturdum. Saça şekil verirken İtalyan dizayn ve teknolojisi ile arka bölümde yaratılan özel huni tasarım motorun çıkardığı sesin bir kısmını içeri hapsederek ses seviyesini 63dB’e düşüren V5 Silex5000 2500 Watt Profesyonel Fön Makinesi kullandım.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz