Butik salonlar…

Butik salon ile fark yaratmak

Günümüzde çok büyük güzellik işletmelerinin sayısı gün geçtikçe artarken, birkaç koltuk ile çalışan butik salonlarda oldukça popüler… Butik bir salonun fark yaratması için ise birkaç altın kural mevcut. İşte bunlardan bazıları:

saç, kuaför, butiksalon, işletme,

 • Müşterileriyle diyalogları çok gelişmiş olmalı ve kişiye özel hizmet verme konusunda bu tarz salonların oldukça iyi olması gerekir.
 • En az bir konuda uzmanlıklarını kanıtlamış olmaları gerekir. Örneğin en iyi fön ya da en iyi renklendirme servisi gibi…
 • Doğru bir ekip kurulması gerekir. Bu tarz salonlar zaten doğası gereği kalabalık bir ekip ile çalışmazlar. Birkaç kişiden oluşan ekibin içerisinde sağlam bir diyalog ve gerçek bir iş bölümü olmalıdır.
 • Salon, görünüm ve dekorasyon açısından belli bir temaya sahip olmalıdır. Otantik ya da retro bir dekorasyona sahip olmak temaya örnek gösterilebilir. Butik salonların karakterini yansıtan en önemli unsurlardan biri bu ayrıntıdır.
 • Butik salonlar teknolojiden yararlanarak imkânlarını mutlaka genişletmelidir. Sosyal medya aracılığıyla ya da web sitesi ile insanlara ulaşabilmelidir. Ayrıca randevu sistemini oturtmak küçük salonlar için önemli bir ayrıntıdır.
 • hairist.com.tr’nin resmi

   mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

  İndirmek için tıklayın:   

   

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

   

  https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975