fbpx

Birinciler anlatıyor: Sinan Ergün

Kategori

İlki 2012 yılında düzenlenen HAIRiST 2012 Yılın Kuaförü Yarışmasında Renk-Kesim kategorisinde birinci olan London Kuaförlük'ten Sinan Ergün yarışmayı anlatıyor.

 

Yeni yarışmacılara ilham vermesi dileğiyle.

 

 

"HAIRiST’in kuaförlük sektöründe gerçekleşen üst düzeyde ve kuaförlerin ilham aldıkları çok başarılı bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Kuaförlerin önlerini açan HAIRiST, onların kendilerini gösterip, geliştirmeleri ve ileriye daha net bakabilmeleri açısından bulunmaz bir fırsat.

 

Ben HAIRiST yarışmasına katılmadan önce sadece erkek kuaförlüğü yapıyordum. Erkek kuaförleri için yapılan profesyonel bir yarışma olmadığı için HAIRiST’e katıldım. Aldığım eğitimler ve çalıştığım firmalar bayan saçı kesmeyi de destekliyordu. Ben de yarışmaya katılmaya karar verdim. Yarışmaya biraz sektörde kendimi gösterebilmek, biraz da içimdeki duyguları dışarı vurabilmek için katıldım.

 

Yarışmaya hazırlanırken öncelikle İngiliz Kuaförleri Ödülleri gibi uluslararası yarışmalarda kazanan saç koleksiyonlarını inceledim. Koleksiyonları oluşturma evresindeki süreci gözlemledim. Moda haftalarında yapılan saçlara bakarak çalıştım. Daha sonra kafamda yapacağım modeli belirledim. Belki de o modeli 10 kez değiştirip kesmişimdir. Rengine karar verdim. Bu çok uzun bir hazırlanma süreciydi. Çok yoruldum ama kesinlikle o kadar harcanan emeğe değdiğini düşünüyorum.

 

HAIRiST yarışması bana çok şey kazandırdı. Ödül aldığım akşam Pivot Point’ten Yusuf Koçyiğit’ten bir teklif aldım. O zamandan bugüne eğitimleri tamamladım ve şimdi Pivot Point Türkiye’de kesim eğitmenliğini yapıyorum. Bu yarışma bana Pivot Point eğitmenliği de hediye etmiş oldu. Şu anda Türkiye genelinde hem bayan hem de erkek kuaförlerine saç kesim eğitimleri veriyoruz. Bununla beraber hedeflerimi ve mesleğime karşı bakış açımı değiştirdi.

 

HAIRiST benim için merdivenin ilk adımıydı. Yarışmaya katılmak isteyen adaylara bulundukları konumu düşünmemeleri, egolarını bir tarafa bırakarak yarışmaya katılmalarını tavsiye ediyorum. Yarışmada standartları kendilerine örnek olarak aldıkları sürece üst sıralara doğru çıkacaklardır. Katılmayı düşünenler hiç düşünmesinler çünkü HAIRiST’in getirdikleri çok fazla. Sadece tatlı bir yorgunluk oluyor. İnsanlar hangi yaşta olurlarsa olsun, kaç tane salonları olursa olsun bu yarışmaya katılmalı diye düşünüyorum.  "

 

 

HAIRiST 2012 Yılın Kuaförü Yarışması Renk-Kesim Kategorisi Birincisi London Kuaförlük'ten Sinan Ergün ödülünü Ali Gür'den aldı.

 

Katılmak, kuralları okumak ve başvuru yapmak için burayı tıklayın.
2014.hairist.com.tr

 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz