fbpx

BİLGİLENDİRME FORMU ÖRNEKLERİ

Kuaförlerin 11 Mayıs’ta hizmet vermeye başlayacağı haberinden sonra işletmeleri, çalışanları ve müşterileri korumak adına birçok çalışma ve istişare hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda salonunuza yazacağınız uyarılar, alacağınız tedbir yöntemleri, Müşteri için COVID-19 Bilgilendirme ve Onay Formu ve Çalışanlar için COVID-19 Bilgilendirme ve Onay Formu‘da oldukça önemli başlıklar arasında.

Salonunuzun Girişinde Ne Yazmalı?

LOGONUZ VEYA SALONUNUZUN ADI

COVID 19 BİLGİLENDİRME VE UYARI

*İşletmemizden aynı anda hizmet alacak misafir sayısı …. kişi ile sınırlandırılmıştır.

*Bekleme alanımız sadece …. kişi ile sınırlıdır.

*Salonumuzda randevusuz hizmet verilmemektedir.

*Hizmet almadan önce bilgilendirme formunun imzalanması zorunludur.

COVID-19 Bilgilendirme ve Onay Formu (Müşteriler için)

Covid-19 virüsü yüksek bulaştırıcılık özelliği nedeniyle hem kendi sağlığınız hem de halk sağlığı açısından önemlidir. İşletmemizde İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye uygun olarak gerekli tüm tedbirler alınmış olup salonumuzda hizmet almadan önce aşağıdaki bilgileri kontrol ederek doğruluğunu onaylamanız gerekmektedir.

1-Son 14 gün içinde yurt dışına seyahatim yoktur ve son 14 gün içinde ateş, kas-eklem ağrıları, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı nefes darlığı belirtilerim ve herhangi bir şikayetim yoktur.

2-Evimde, yakın çevremde son 14 gün içinde yurt dışına seyahat öyküsü olan ve son 14 gün içinde ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, balgam ve nefes darlığı şikayeti ve belirtileri olan kimse yoktur.

3-Salonunuzda gerekli önlemlerin alınmış olduğunu gördüğümden salonunuzdan hizmet almayı kendi rızamla kabul ediyorum.

4-Salonunuzda bulunduğum süre boyunca tarafınızca alınmış olan sağlık ve hijyen kurallarına riayet edeceğimi; el dezenfektanı, maske ve tek kullanımlık eldivenleri kullanacağımı, salonda bulunan diğer misafirlerin ve çalışanların sağlığını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınacağımı ve salonunuzda bulunduğum süre içerisinde alınmış veya alınacak olan her türlü tedbire uyacağımı;

5-Yukarıdaki kurallara uymamam halinde ortaya çıkacak tüm sonuçlardan sorumlu olacağımı; işletmenin hizmet vermekten kaçınabileceğini kendi rızamla kabul ve taahhüt ederim.

Lütfen kendi el yazınız ile “OKUDUM ANLADIM ONAYLIYORUM “ yazarak imzalayınız.

  Bilgilendirme yapan                                                                             Bilgilendirme yapılan                 

Adı Soyad-Kaşe-İmza                                                Adı Soyadı-TC No-İmza   Tarih: …/……/2020 Saat:  

Not: Farklı kaynaklardan derlenerek düzenlenmiş ve bilgi amaçlı hazırlanarak yayınlanmıştır. Yasalara uygunluğunu kontrol ederek kullanınız ve Kişisel Verileri Koruma Hakkındaki Kanun çerçevesinde hareket ediniz.    

Çalışanlar için COVID-19 Bilgilendirme ve Onay Formu

İşyerimizde hizmet vermeye başlamadan önce aşağıdaki bilgileri kontrol ederek doğruluğunu onaylamanız gerekmektedir.

1- Son 14 gün içinde yurtdışına seyahatim yoktur ve son 14 gün içinde ateş, kas/eklem ağrıları, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı nefes darlığı gibi bilinen Covid-19 belirtileri ve şikayetim yoktur.

2- Son 14 gün içinde evimde ve yakın çevremdeki kişilerde yurt dışına seyahat öyküsü olan ve ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, balgam ve nefes darlığı şikayeti olan kimse bulunmamaktadır.

3- Salgınla mücadele kapsamında hizmet vermeye, çalışmak üzere geldiğim bu işyerinde gerekli önlemlerin alınmış olduğunu görerek çalışmayı kabul ediyorum. İşyerinde çalıştığım süre boyunca İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye uygu olarak işverence alınmış olan sağlık ve hijyen önlemlerine uyacağımı, tek kullanımlık eldiven, el dezenfektanı, maske ile diğer donanımları kullanacağımı ve her işlemde yenileyeceğimi; başkalarının sağlığını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınacağımı ve bu işletmede hizmet vermek üzere bulunduğum süre içerisinde alınmış veya alınacak olan her türlü tedbire uyacağımı

4- Burada beyan ettiğim konulara ilişkin farklı bir gelişme ve herhangi bir şüphe olması durumunda, işyeri yetkililerini, sağlık kurumlarını ve aile hekimimi bilgilendireceğimi; en yakın sağlık kuruluşuna başvuracağım;

5- Burada yazılı olan ve ilerde bildirilecek sağlık önlemleri kurallarına riayet etmemem halinde ortaya çıkacak tüm sonuçlardan sorumlu olacağımı kendi rızamla kabul ve taahhüt ederim.

Lütfen kendi el yazısınız ile ‘OKUDUM ANLADIM ONAYLIYORUM’ yazarak imzalayanız.  

İşveren                                                                                         Personel                                           

Adı Soyad-Kaşe-İmza                                                           Adı Soyad-TC-İmza-Tel No   ,

Tarih: …/……/2020 Saat:                                       

Çalışanın acil bir durumunda ulaşılacak 1. derece yakın Ad-Soyad ve Tel No:    

NOT: Bu form sizler için farklı kaynaklardan derlenerek hazırlanmış ve bilgi amaçlı yayınlanmıştır. Lütfen yasalara uygunluğundan emin olduktan sonra kullanınız. 

FORMLARI İNDİRMEK LİNKE İÇİN TIKLAYIN:

https://drive.google.com/drive/folders/1V3Ri1gGzwqiHP-cuWk7CHWTejsx9RTMI?usp=sharing

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz