fbpx

BERTRAM K. kimdir?

Kategori

BERTRAM K. kimdir?

“Her saç aslında bir hikâye anlatır. Benim işim bu hikâyeyi işleyip, ona şekil vererek harikulade ve üstün bir forma sokmaktır” Bertram K.

Bertram K.’ya göre saç kesmek hem bir sanat hem de meslek aşkıdır. Viyanalı saç tasarımcısı, başarının anahtarının müşteriyle kurulan birebir ilişki olduğunu ve bir insanı iyi tanıyor olmanın, ona nasıl bir saç kesimi yapacağınızın temelini oluşturduğunu düşünüyor. Bertram K.’ya göre mükemmel bir kesim ortaya çıkarmanın yolu bazı form ve şekilleri kopyalamaktan geçmiyor.  Sezgilerinin yön verdiği doğrultuda, fikirlerinin peşinden koşuyor ve onları hayata geçiriyor. Resim, film, müzik, videolar ve yaptığı seyahatlerden ilham alıyor.

Bertram K., belli başlı trendlerle sınırlı kalmayı istemiyor.
Saç, yaşam gibi gelişir ve değişir. Londra’da bir stilist olarak çalıştığı dönemde edindiği en önemli tecrübelerden biri sürekli devinim halinde olmak. Bertram K., uzun süreli akıl hocası ünlü kuaför Werner Grecht’in tavsiyesini dinleyerek 1995 yılında Londra’ya yerleşti. İki yıl içerisinde Toni&Guy sanat direktörlüğüne kadar yükseldi, stil ikonları Donna Karan, Jamie Lee Curtis ve Kim Wilde’la çalıştı. Dior, Helmut Lang, Issey Miyake, Balenciaga, Copperwheat Blundell ve daha birçoklarının da aralarında bulunduğu moda şovlarında stilistlik yaptı. Nadja Auermann, Kate Moss, Alec Wek ve daha birçok süper modelin saç stilisti oldu.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz