Benzersiz olmak…

Kategori

Yaratıcılığın sınırı yok

İlk fön makinesini bir kuaförün bulduğunu biliyor muydunuz?

1890 yılında Fransız bir saç tasarımcısı olan Alexandre F.Godefroy bunlardan biri olarak ilk fön makinesini icat etmiştir. Bu icat sayesinde gaz sobasına bağlı bacadan gelen ısı bir bone aracılığıyla saçları kurutmaktaydı.

AlexandreF.Godefroy’un icadının ardından tam 30 yıl sonra taşınabilir saç kurutma makinelerinin lansmanı yapıldı. Bu aslında bir elektrikli süpürgeden yapılma, eklemelerin olduğu bir araçtı ve Hamilton Beach Company ile Universal Motor Company isimli şirketler tarafından üretilmişti.

1930’lar

Gazla çalışan Saç Kurutma Aleti icat edildi. Ancak ne yazık ki doğal olarak uzun ömürlü olamadı. Nitekim saçlar için aşırı sertti. Bu dönemde askılı kurutma makineleri de kullanılmaya başladı çünkü taşınabilir saç kurutma aletleri çok ağırdı ve krom kaplı demirden yapılmıştı.

1950’ler

1950’lerin ortalarında yeni modeller görülmeye başlandı. Sessiz motorları ve içeriye hapsedilmiş pervaneleriyle daha iyi tasarımlar ve canlı renklerin zamanıydı. Bu dönemde çantayla taşınabilir saç kurutma makineleri de icat edildi ve omuzlara asılarak kullanılmaya başlandı.

Modern Zamanlar

Teknoloji sayesinde daha çok ve daha karmaşık saç kurutma makineleri var karşımızda. Daha hafif,daha sessiz, daha şık , daha renkli, daha güvenli, daha tasarruflu-çevreci ve daha ergonomik…

Hangisinin en doğrusu olduğu konusunda tabii ki işin uzmanından destek almalısınız: Kuaförler.

Kaynak: www.fonmak.com

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz