fbpx

Bekir Gümüş saçı nasıl açtığını anlattı

Kategori

Müşteriler salonda saçlarını kuaföre emanet ediyorlar. Özellikle saç açma işlemi için salonu ziyaret eden müşteriler güvenebilecekleri kuaförleri tercih etmeli. Çünkü maliyeti düşürmek için bazı kuaförler çeşitli yollara başvurabiliyor. Saç açma işleminin nasıl olması gerektiğini Üçel Bayan Kuaför’den Bekir Gümüş ile konuştuk.

Saçı nasıl açıyorsunuz? Siyah saçlı bir kadın sarışın olmak istiyor ne yapılması lazım?

Siyah saçlı bir kadın sarışın olmak istiyorsa saçta boya yoksa toz açıcıyla açıyoruz. İstenilen rengin yakınında bir astar çekip, rengi üzerine sürüyorsunuz. Platin olmak istiyorsa sıfır noktasına kadar açıyorsunuz. Toz açıcıların belirli derecelere göre açma seviyeleri var. Kimisi 2 ton açar, kimi dört ton açar. Toz açıcıyı saça sürüyorsunuz. Saça sürdükten sonra yarım saat bekletiyorsunuz. Bu süre içerisinde açıcının özelliği kayboluyor. Kaybolduktan sonra yıkıyorsunuz. Platin açmak istiyorsanız tekrar sürüyorsunuz.

Üçel Kuaför Bekir Gümüş
Bazen saç kalın telli oluyor, inatçı oluyor açmıyor. O zaman işlemi bir daha yapmak gerekiyor. Bazı kuaförler maliyetini düşürmek için toz açıcının içine un koyuyor. Bu saça zarar veriyor.

3 kaşık toz açıcıyı yoğurt kıvamına gelecek kadar oksidan ile karıştırıyorsunuz. Saçı çok açmak istiyorsanız 40 volüme oksidan kullanıyorsunuz.

Siyah kalın telli bir saç ise iki seferde açmak gerekiyor. Sert saçlarda bone ile kapatıp onun buharı ile daha çabuk ısı sağlayıp daha çabuk açılmasını sağlıyoruz ama bazen açılmıyor. 40 dk saçta bekletiyoruz. Sonra tekrar çekip, saçı 3 ton açmış oluyoruz. Daha hafif hazırlayıp saça sürüyorsunuz. Saça zarar vermiyorsunuz. İkinci açma işleminde 30 volüme kullanılabilir. Süresi de azalabilir. Müşterinin istediği rengi elde edemeyebiliriz ama saçını yakmak gibi bir risk alamayız.

Toz açıcıların kalite farkı var mı?

Ben denemeden açıcı kullanmam. Saçı yıprattıysa o açıcıyı müşterimde uygulamam.

Her açıcının bir oksidanı oluyor. Krem oksidanlar 40 volüme yapılmış. Kimi katı kimi suludur. Katı olduğu zaman boyayı sulandırmak için onu fazla koyuyorsun. Boyanın kaldırabileceğinden fazla oksidan kullanırsanız sonuç alamazsınız. Yarım tüp boya sıktığınızda 15 gr sulu oksidan koyduğunuz zaman tam kıvamına geliyor. İkisi de birbirini tamamlıyor. Ama oksidan katı olduğu zaman 30 gr boyayı yoğurt kıvamına getirmek için 50 gr oksidan koymanız gerekiyor ki kıvama gelebilsin. Hangi markanın boyasını kullanıyorsanız onun oksidanını kullanmalısınız.

https://hairist.com.tr/salon/ucel-kuafor-gayrettepe

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz