Aveda’nın ilk “Global Sürdürülebilirlik Elçisi: Arizona Muse

Artık %100 vegan bir marka olduğunu duyuran Aveda, ilk global sürdürülebilirlik elçisi olarak model ve iklim aktivisti Arizona Muse ile çalışacağını açıkladı. 

“Zulümsüz güzellik” ve çevre sorumluluğunda öncü olan Aveda, her yıl sürdürülebilirlik adına gezegen üzerindeki olumsuz etkisini daha da azaltmaya yardımcı olacak kilometre taşları belirliyor. 

Aveda, kurulduğu 1978 yılından bu yana hayvanlara zulme karşı duran bir marka olarak, sadece sınırlı sayıda üründe arı bazlı bal, balmumu ve balmumu türevi bileşenler içeren bazı ürünler kullanıyor ve büyük ölçüde vegan olma özelliği taşıyordu. Marka, Ocak 2021 itibarıyla ürünlerinde artık bal, balmumu veya balmumu türevi bileşenleri de kullanmayacağını, yola yüzde 100 vegan bir marka olarak devam edeceğini duyurdu.

Aveda’nın İlk Global Sürdürülebilirlik Elçisi Arizona Muse oldu

Aveda vegan

Yeni oluşturulan “Global Sürdürülebirlik Elçisi” pozisyonunu üstlenecek olan Arizona Muse, marka ile birlikte markanın sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemek için çalışacak ve bireylerin çevresel değişimi teşvik etmek için yapabilecekleri bilinçli seçimler konusunda eğitim verecek; marka adına diğer düşünce liderleriyle görüşmelerde bulunacak ve “ürünlerden balmumu ve balmumu türevi bileşenleri kaldırarak % 100 vegan formülasyonlara geçiş” dahil olmak üzere, Aveda’nın sürdürülebilirlik haberlerini paylaşacak. 

Aveda Global Marka Başkanı Barbara De Laere, bu gelişmeye ilişkin şunları söyledi: “Bu adım bizim için heyecan verici. Aveda, sürdürülebilir vegan malzemeler için yüksek performanstan ödün vermemek ve güzel ürünler yaratmak ile çevresel ve sosyal açıdan daha sorumlu olmak arasında seçim yapmak gerektiğine kuvvetle inanan birinci sınıf bir kuaför, çevreci ve aktivist tarafından kuruldu. Duyurularımız, misyonumuzun bir devamı niteliğindedir. % 100 vegan ürünler sunarak ve çevresel duyarlılık konusunda gerçek bir öncü ve elçi olan Arizona Muse ile ortaklığımız nedeniyle artık gezegen üzerindeki etkimizi daha da azaltabileceğimiz için heyecan duyuyoruz. ” 

* Vegan ürünler, herhangi bir hayvansal veya hayvansal türevli içerik olmadan yaratılan ürünler olarak tanımlanıyor. 

Önerilenler

Benzer İçerikler