fbpx

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Sevgililer gününe yalnız giren ama içinde tanımlayamadığı bir kıpırtı hissedenler dikkat! Aşık mıyım? Yoksa farklı bir duygu mu? Peki aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bu sorular ile çelişiyorsanız, cevabı bu yazımızda sizlere vereceğiz.

Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmek ile birlikte bazı genel geçer kanunları vardır aşkın. Aşık olmak nasıl bir his bırakır madde madde sizler için sıralıyoruz.

1. Heyecan Doruk Noktada!

Aşık olduğunuzu kanıtlayan maddelerden ilki, sürekli heyecan içinde olmanızdır. Adeta yüksek bir yerden düşüyormuşçasına düşeriz aşkın içine. Aşık olmak, onu görmek ve duymak için sürekli bir kıpırtı hissetmemize neden olur. Bu nedenle aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız diye bir düşünmeden önce kalbinizin atış hızını dinlemekte yarar vardır.

2. Merak Mı Ediyorsun?

Aşıkken onun hakkında müthiş bir heyecan duyarız. Aşık olmak bir nevi sürekli merak içinde olmaktır diyebiliriz. Sevdiği şarkılar, gittiği mekanlar, okuduğu kitaplar ve en sevdiği filmler, müzikler derken onun hakkında her şeyi öğrenmek isteriz. Aşk öyle bir duygudur ki sevgili olsanız bile bu merak asla bitmez. Aşk devam ettiği sürece onu tanımak için her zaman bir merak duyacaksınızdır.

aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız görseli
Pexels, Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız görseli

3. Onu Görmek Varya…

Onu görmek aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız sorusuna verilecek en güzel yanıttır. Bunun nedeni aşkın çoğu belirtisi onu gördüğünüzde ortaya çıkıyor. Aşık olduğunuz kişiyi görünce kalbiniz hızla atmaya başlayacak, şaşkına dönecek, mantığınızı yitirecek ve yanaklarınız mutlaka kızaracaktır.

4. Hayallerinizde O Mu Var?

Aşık iseniz kendinizi sürekli hayaller içinde bulacaksınız. Aşık olmak aslında sürekli uyanıkken bile onunla ilgili rüyalar görmektir. Onunla birlikte bir gelecek hayal eder ve o gelecekte yaşamak isteriz. Bu yüzden aşık olduğunuzu onunla ilgili kurduğunuz hayallerden anlayabilirsiniz.

Sürekli onu hatırlatacak şeylere ihtiyaç duyarız. Örneğin onun dinlediği müzikleri dinlemek ister, onun gittiği mekanlara gitmek isteriz. Rastgele çalan bir şarkıda onu ararız. Her an onunla karşılaşmak isteriz. Kısacası her şeyde onu aramaya başlarız.

5. Gözünüz Hep Telefonunuzda Mı?

l Sürekli mesaj bekleriz. Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız sorusunun cevaplarından biri de gözünüzün sürekli telefonda olmasıdır. Sürekli onun profilinde olmak, mesaj kutunuzu kontrol etmek hatta çevrimiçi olup olmadığına bakmak tam da aşıkların yapacağı şeyler! Bu nedenle aşık olmak aslında sürekli onu beklemek ve sürekli ona bakmaktır.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz