Saçınızı yıkamak temizlenmiş hissettirse de zamanla saçınızda biriken şekillendirme ürünlerini ve durulanmayan krem gibi saç bakım ürünlerini saçtan tamamen arındırmaz. Saçta ürün birikmesi saçınızın mat görünmesine ve parlaklığını yitirmesine neden olabilir. Bu yüzden haftada bir arındırıcı bir şampuan kullanmak önemlidir. Saçı derinlemesine temizleyen şampuanı haftada bir kez saç derinize masaj yaparak uygulayın. 30 saniye bekletin ve muhakkak ılık suyla durulayın. Ürünün saç derisine iyice nüfuz etmesi için bir tarak yardımıyla saç diplerinizenize yedirmeyi de deneyebilirsiniz.

Saç kremini sadece uçlara uygulayın. Bu, saçınızın çabuk yağlanmasını önler. Saç kreminiz durulandıktan sonra, saçınız ıslakken çok kırılgan olduğundan dolayı, zarar görmesini önlemek için ıslakken taramaktan kaçının.

Arındırıcı Şampuan Ne Sıklıkta Kullanılmalı?

Uzmanlar, saç maskelerinin ve bakımlarının saça daha iyi nüfuz etmesini sağlayacağı için saçtaki birikinti ve ürün artıklarını saçtan tamamen arındırmak için haftada bir kullanılmasını öneriyor. Ayrıca her gün yüzme havuzunda klora maruz kalanların saç renginin yeşile dönmesini önlemek için daha sık kullanmalarının gerekebileceğini belirtiyorlar.

Boyalı Saçlarda Kullanılabilir mi?

Saçınızı boyattığınız ilk hafta, rengin çabuk solup akmasına neden olabileceği için kullanmamaya dikkat edin. İkinci haftadan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Metal Detox

Önerdiğimiz Profesyonel Ürünler