fbpx

Alın Germe Estetiği Nedir?

Yıllar geçtikçe varlığını gösteren kırışıklıklar ve çizikler alın bölgesinde gizlenemeyecek şekilde görülmektedir. İnsanları daha yorgun gösteren ve hatta kızgın bir surat ifadesine sahip olmalarına sebep olan bu kırışıklık ve çizikler için alın germe estetiği uygulanmaktadır. Bu estetik tek başına yapılmakla birlikte şakak germe ameliyatı, kaş kaldırma ameliyatı ve yüz germe ameliyatı ile birlikte de yapılabilmektedir. Birlikte yapılan bu ameliyatlar sayesinde alın gerilerek ve genişleyerek daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Alın Germe Nedir?

Alın bölgesinin gençleşmesini sağlayan, kaşlarda düşme veya alında kırışıklık oluşması sonucu yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon sonucunda alın bölgesinde var olan çizik ve kırışıklıklar yok edilir, kaşlarda oluşan düşme de ortadan kalkar.

Dreamstime, Alın germe Öncesi ve Sonrası

Alın Estetiği Öncesi

Yapılacak estetik öncesi uzman bir plastik cerrah ile görüşme yapılır ve hangi ameliyat tekniğinin uygulanacağına karar verilir. Ardından gerekli tahliller yapılır ve anestezi verilerek ameliyata hazırlık yapılır. Ameliyat süresi genellikle 1-2 saat arasında değişmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ameliyat öncesi aspirin, ibuprofen veya vitamin E içeren maddelerin kullanılmamasıdır. Aynı zamanda ameliyatın yapılacağı günden önceki gece yiyip içme olayı kesilmeli ve ameliyata makyajsız gelinmelidir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın estetiği iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bu iki tekniklerden biri; klasik alın germe ameliyatı, diğeri ise endoskopik alın germe ameliyatıdır. İlk tekniğimiz son yıllarda fazla tercih edilmiyor. Germe ameliyatlarında sıklıkla tercih edilen tekniğimiz endoskopik ameliyattır.

Bu ameliyat türünde, şakaklardan ve alın bölgesinden saç içerisinde kalacak şekilde 1-2 cm uzunluk arasında deri kesilmektedir. Kesik bölgesinden girilen aletler ile var olan kaslara işlemler uygulanır ve kaş düşmesi ile kırışıklıklara neden olan kas topluluklarından bir bölümü alınır. Daha sonra kesilen deri saç bölgesine sabitlenir ve germe işlemi tamamlanır. Bu tekniğin son dönemde sıklıkla tercih edilmesinin sebebi ameliyat izinin oluşmamasıdır. Çünkü işlem sırasında eriyen iplikler kullanıldığı için oluşan iz bir süre sonra yok olur.

Dreamstime, Alın Germe Ameliyato

Alın Estetiği Sonrası

Estetik ameliyatı sonrası genellikle 2-3 gün içerisinde kişiler normal hayatına geri dönüş yapabiliyorlar. Bu süreçte hafif ağrı ve morluk meydana gelebiliyor fakat kısa süre içerisinde kendilerini imha ediyorlar. Ağrılarınızın kontrolü ve ilaç alımı için hekim kontrolünde ilerlemelisiniz. Bir de bu süreçte spor çok önerilmiyor. Atılan dikişler de genel olarak bir hafta sonra alınmaya başlıyor. Alın germe ameliyatının etki süreci ise ortalama 5-10 yıl olarak ele alınıyor. Tabi bu süreç kişiden kişiye değişeceği gibi daha uzun yıllar etki de gösterebilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz